14 жовтня в Україні святкують День захисників і захисниць, День створення Української Повстанської Армії та День козацтва. З початком гострої фази війни у буремному 2014 році настала нагальна потреба щодо впровадження свята, яке б вшановувало подвиг тисяч українських воїнів, які боролись з окупацією на Донбасі, частина з них не повернулась додому живими.
Джерело: ONLINE.UA
День Покрова Пресвятої Богородиці
Також за християнською традицією сьогодні святкують День Покрова Пресвятої Богородиці. Вшановувати тих, хто віддав життя за Батьківщину в День Покрови вирішили недаремно.
Здавна українське козацтво вважало Богородицю покровителькою свого війська. Саме в це день за часів козаччини відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі.
Згодом, у ХХ столітті козацькі традиції наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії.
В сучасному українському війську також можна знайти чимало відсидок до вшанування подвигу легендарних полководців. Наприклад, 72 окрема механізована бригада ЗСУ носить ім’я Чорних Запорожців.
Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір "мазепинка", нарукавний тризуб. А гасло "Слава Україні! – Героям слава!" стало офіційним вітанням українського війська.
Привітання з Днем захисників і захисниць України
Ми зібрали пости-привітання з Днем захисників і захисниць в соціальних мережах. Протягом цього дня українці продовжують вітати людей, які здійснили свій власний подвиг на благо країни.
Перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ і керівник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, Михайло Забродський пише:
“Це свято всіх громадян нашої країни, які своєю службою, роботою, науковою діяльністю, дослідженнями, діяльністю у сфері мистецтва роблять все для того, щоб наша країна дійсно була незалежна”, – наголосив генерал-лейтенант Забродський.
Авторка книги "Щоденник нелегального солдата", снайперка добровольчого українського корпусу "Правий сектор" та офіцерка морської піхоти України Олена Білозерська привітала cвоїх колег такими словами:
“Порадіймо поступу, який, незважаючи ні на що, зробила Україна за ці роки у нас на очах і за нашої активної участі. У першому коментарі я дам лінк на перше святкування цього дня у Києві, 16 років тому, 14 жовтня 2005 року. Хто там був - пригадайте, хто не був – прифігійте. Мене особисто, наприклад, того дня на Хрещатику ледь не затоптали червоні І де вони тепер? Отам і всі наші вороги будуть».
Відомий український телеведучий, який відбув службу у 169-му навчальному центрі у смт Десна, після чого брав участь в експерименті Embedded journalists (прикріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО, - ред.) так висловися з приводу свята.
“Дякую. За те, що я не ховаюсь в підвалі, шо не сиджу на підвалі. Шо користуюсь маршрутками. Шо не втікаю і не ховаюсь вулицями. Що моя донька ходить в школу. Шо я можу стояти в черзі по каву на вулиці. Що я можу ходити в кіно. Що в місті не підірвані мости. Що немає воронок в тротуарі. Що я не звик до вибухів і пострілів. За мирне життя. За все. Я вам за все дякую! З Днем захисника і захисниці!”
Продовжуючи славетні традиції козаків, воїни УПА свідомо йшли на смерть за незалежність рідної землі, кинувши виклик найпотужнішій тоталітарній імперії того часу.
Читайте також: