Управління Національної ядерної безпеки (NNSA) США розпочало виробництво новітнього ядерного боєприпасу, який призначений для скидання з повітря.
Джерело: NNSA
В США будуть створювати нову ядерну бомбу
Варто зазначити, що йдеться про нові боєголовки B61-12, що є модернізованою версією B-61. Останні, до слова, були створені ще у 1968 році під час холодної війни. Що важливо розуміти, тоді вона була базою американською ядерною зброєю повітряного базування.
Її створенню передували десятиліття дебатів та дев'ять років роботи. У ній переробляються, утилізуються або замінюються всі ядерні й неядерні компоненти. Перший готовий екземпляр B61-12 зійшов з конвеєра 3 листопада. Всього таких планують випустити 400-500 штук. На відміну від більшої стратегічної бомби B83, цю можуть нести не тільки важкі бомбардувальники, але і різні винищувачі ВПС США і країн НАТО, - йдеться в повідомленні.
За попередніми даними, нові боєголовки зможуть замінити 3 із 4 моделей попереднього покоління B61 однією, а також бомбу B83 потужністю в одну мегатонну.
Не можна не згадати про те, що сьогодні існує чотири версії B61: 3, 4, 7 і 11. Три з них є тактичною ядерною зброєю, а одна – стратегічною ядерною бомбою.
У них схожа конструкція зі змінною потужністю від 0,3 до 340 кілотонн в тротиловому еквіваленті. Ба більше, вони можуть комплектуватися різними детонаторами й здатні або падати по балістичній дузі, або сповільнювати свій політ, використовуючи опір повітря, щоб спускатися практично прямовисно.
Одна з найпомітніших змін, але далеко не єдина, у тому, що B61-12 оснащено хвостовим набором Boeing. Нова бомба зможе потрапляти в ціль з точністю до 30 метрів, а значить для знищення мети їй буде достатня менша потужність: від 0,3 до 50 кілотонн. Крім того, повідомляють, що багато модифікацій було внесено для підвищення безпеки, захисту та надійності, - пише видання.
Читайте також:
Китай провів секретні випробування нової гіперзвукової ракети.
Радбез ООН збирається на засідання у зв’язку з ракетними випробуваннями Китаю.
Заблокований у Twitter і Facebook Трамп створює власну соцмережу.