Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас і державний секретар США Ентоні Блінкен обговорили ситуацію на Донбасі. Вони прийшли до висновку про необхідність перезавантажити Нормандський формат.
Джерело: брифінг Мааса і Блінкена за підсумками переговорів
Маас констатував, що нормандському формату "потрібна нова динаміка". За його словами, в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі важливо мати підтримку США.
"Ми говорили і про Україну, про переговори в форматі нормандської четвірки. Ніхто не може бути задоволений статусом-кво. Мінські угоди повинні бути реалізовані, в нормандському форматі нам потрібна нова динаміка", - сказав Маас.
У Росії вже погодилися на участь США в нормандському форматі
Як відомо, в Кремлі після переговорів Путіна і Байдена в Женеві раптово погодилися на участь США в переговорах по Донбасу, хоча ще недавно виступали категорично проти розширення нормандського формату. Правда, в Кремлі поставили умову - команда Байдена повинні бути "в одній людській логіці" з російською стороною.
У Путіна вважають, що адміністрація президента Джо Байдена в цілому прихильна Мінським угодам, що влаштовує Кремль, який, втім, трактує їх по-своєму, і це трактування не збігається з позицією Києва.
Переговори по Донбасу - позиція США і Зеленського
Президент України вважає, що для врегулювання ситуації на Донбасі необхідні прямі переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і дискусії в нормандському форматі з залученням США. На його думку, союзники України - французький лідер Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель - останнім часом послабили позиції щодо Росії і Путіна, а офіційний Вашингтон, впевнений Зеленський, зможе надати свій авторитетний вплив на Кремль.
США підтримують пропозицію українського президента Володимира Зеленського про оновлення переговорного процесу по Донбасу, які стосуються розширення нормандського формату і зміни місця переговорів. У Вашингтоні розглядають різні формати:
тристоронні переговори США, Росії та України;
участь в нормандської четвірці, до якої приєднаються Америка, Велика Британія, Канада;
Будапештський формат.
Читайте також: