У Йорданії запобігли спробі державного перевороту, в якій брав участь колишній наслідний принц Хамза бен Хусейн. Затримано 20 осіб, підозрюваних у змові проти короля Йорданії Абдалли II. США і Україна підтримали чинного правителя країни.
Джерело: пресслужба ОПУ і заяву офіційного представника Держдепартаменту США Неда Прайса в Twitter.
Офіційні Вашингтон і Київ повністю підтримали офіційну владу Йорданії і короля Абдаллу II. Також свою підтримку і солідарність з королем Йорданії висловили ОАЕ, Саудівська Аравія, Кувейт, Бахрейн, Катар, Єгипет, Ліван, Ірак, Рада співробітництва арабських держав Перської затоки і Ліга арабських держав.
Як відреагували США на спробу держперевороту в Йорданії
Команда американського глави Джо Байдена назвала Йорданію ключовим партнером і висловила повну підтримку королю Абдаллі II.
"Ми уважно стежимо за повідомленнями з Йорданії і підтримуємо зв'язок з йорданськими офіційними особами. Король Абдалла - ключовий партнер США, і ми його повністю підтримуємо", - прокоментував спробу держпереворта офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс.
Реакція Зеленського на спробу держперевороту в Йорданії
Президент України Володимир Зеленський також вже відреагував на викриття спроби держперевороту в Йорданії і висловив підтримку королю Абдаллі. Він назвав ситуацію "тривожною".
"Тривожні новини з Йорданії. Повністю підтримуємо короля Абдалла. Впевнені, що він гарантує стабільність, безпеку і розвиток держави. З нетерпінням чекаємо деталі подій і бажаємо народу Йорданії миру і процвітання", - йдеться в заяві Зеленського, опублікованій на сайті ОПУ.
Що сталося в Йорданії
Напередодні уряд Йорданії заарештував близько 20 осіб за підозрою в підготовці держперевороту, в тому числі представників королівської сім'ї. Затримання пройшли в рамках розслідування передбачуваної змови з метою повалення короля. Вранці 4 квітня колишній наслідний принц Йорданії Хамза бен Хусейн повідомив, що перебуває під домашнім арештом.
У Washington Post дізналися, що причетним до змови міг опинитися принаймні один з королівських дворів, а також представники політичної еліти. Крім того, один з чиновників навів докази "іноземної підтримки" цього плану.
Екскронпринц Хамза пізніше виступив із заявою, в якій підтвердив, що йому заборонили залишати межі будинку і спілкуватися з людьми. Він запевнив, що не брав участі ні в яких змовах проти короля і нічого не порушував. При цьому він звинуватив короля в зриві в управлінні країною, корупції і некомпетентності, яка панує у владі протягом останніх 15-20 років і продовжує збільшуватися.
Читайте також:
У М'янмі стався державний переворот. Військові взяли країну під свій контроль - вони затримали президента М'янми Вина Мьин і лідера правлячої партії "Національна ліга за демократію" Аун Сан Су Чжі, яка фактично є лідером держави.
Війська США екстрено привели в повну боєготовність через загострення на Донбасі.