Коли офіційний Київ розроблював і планував проведення спецоперації проти бойовиків ПВК Вагнера, яка була нібито резонансно провалена, українські спецслужби підтримали у Сполучених Штатах.
Джерело: CNN
За даними джерел телеканалу серед колишніх представників української військової розвідки, операцію було організовано зокрема за підтримки американського фінансування, технічної допомоги й рекомендації ЦРУ в цілому.
Водночас джерела в американському уряді спростовують факт настільки глибокої співпраці. Розвідка США дійсно була обізнана про підготовку спецоперації, однак не брала участі в неї через фінансування й технічну допомогу.
Анонімний посадовець допустив, що такі твердження - спроба втягнути американську сторону в інцидент і навіть розділити з нею відповідальність.
Джерела підтвердили, що українська розвідка виступила як російська приватна військова компанія, яка наймала на роботу “фахівців” у сфері безпеки за контрактом із зарплатою до 5 тисяч доларів США на місяць. Такі гроші нібито платили за збройний захист нафтових об’єктів у Венесуелі.
Приманку було схоплено сотнями потенційних російських підрядників, що відкрило Києву шлях для затримання осіб, ймовірно причетних до військових злочинів у багатьох регіонах, де тривають бойові дії, зокрема й на Донбасі.
Екс-офіцер розвідки нібито розповів телеканалу: “ми почали їм дзвонити і говорити: “Ей, чоловіче, добре, розкажи мені що-небудь про себе. Може, ти насправді не боєць, може, ти сантехнік чи щось в цьому роді… А потім вони почали розкривати щось про себе, надсилаючи нам документи, військові посвідчення і докази того, де вони воювали. І ми типу “бінго, ми можемо це використовувати”.
Ці особи почали детально інформувати розвідку під прикриттям і навіть надсилати матеріали, які підтверджують участь у різних війнах та окремих операціях. Один з інформаторів вказав, що кілька найманців надіслали власні світлини зі сходу України з уламками літака, а ще декілька нібито були присутніми під час запуску ракети з ЗРК “Бук”, яка влучила в літак рейсу MH17.
В цілому розробка тривала 18 місяців та завершилася провалом, оскільки бойовиків - з причин, які ще повністю залишаються невідомими для широкої публіки - упіймав білоруський режим Олександра Лукашенка та попри обіцянки просто відпустив до РФ.
Читайте також: