Влада США, реагуючи на останні зміни в керівництві НАК "Нафтогаз України", звернула увагу офіційного Києва на те, що від дотримання принципів корпоративного управління, прозорість та доброчесність у призначенні персоналу в енергетичному секторі залежить довіра до України. Цю позицію також підтримали посли Групи семи.
Джерело: Twitter Великої сімки, Twitter Неда Прайса
Як в США відреагували на звільнення Коболєва
З окремою заявою з цього приводу виступив речник Державного департаменту США Нед Прайс.
"Повага до корпоративного управління, прозорість та доброчесність при призначенні персоналу в енергетичному секторі - будь то урядові чи державні підприємства - є ключовим фактором для підтримки довіри до України та її прихильності до реформ" - зазначив представник дипломатичного відомства США.
Як Велика сімка прокоментувала звільнення Коболєва
Посли країн Групи семи також відреагували на рішення Кабінету міністрів України про звільнення очільника правління і наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Свою заяву вони опублікували у Twitter.
"Посли G7 беруть до уваги рішення Кабміну про звільнення голови правління і наглядової ради НАК "Нафтогаз". Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань України", - сказано в заяві Великої сімки.
Як Коболєв коментує своє звільнення з Нафтогазу
"Сьогодні (29 квітня - ред) мій останній день роботи в Нафтогазі. Це були насичені 7 років 1 місяць 3 дні перетворення неможливого у досяжне. No Regrets... Важливо пояснити. Я не маю наміру влаштовувати цирк та підставляти під удар Нафтогаз. Зараз основне завдання команди — зберегти динаміку роботи, яка встановилася в нас протягом останнього часу, і забезпечити розвиток видобутку, роздрібного бізнесу та інших стратегічних напрямів Групи. Я залишаю ключі від кабінету Юрію Вітренку. Остання приємність, яку дозволив собі як очільник Нафтогазу, — підписав рішення про початок сейсмічних робіт на Чорноморському шельфі", - написав Коболєв у своєму Фейсбуці.
Коболєва звільнили з посади голови Нафтогазу — що відомо
28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК "Нафтогаз України" — на його місце призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, він був виконавчим директором компанії до призначення в.о. глави Міненерго.
Офіційною причиною звільнення Коболєва Кабмін назвав його незадовільну роботу. Як пояснили в уряді, в 2020 році збиток групи компаній "Нафтогаз" склав 19 млрд гривень, тоді як фінансовий план компанії передбачав отримання 11,5 млрд гривень прибутку.
Сам Коболєв заявив, що про своє звільнення дізнався з новин. Він стверджує, що заяву не писав.
Коболєв очолював "Нафтогаз" з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.
Вітренко ще в лютому пропонував прем’єр-міністру Денису Шмигаль звільнити Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України" і розірвати контракти з усіма членами наглядової ради компанії за невиконання показників з видобутку газу в 2020 році та плани скорочувати видобуток. Шмигаль говорив, що для цього немає підстав.
Читайте також:
Кабмін звільнив Коболєва і призначив нового главу Нафтогаза.
Група Нафтогаз різко відреагувала на звільнення Коболєва.
Нафтогаз відзвітував про багатомільярдні збитки за рік.