Керівництво Державного департаменту США висловило занепокоєння через відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Окрім того, команда американського лідера Джо Байдена закликала українську владу врегулювати це питання, враховуючи принципи корпоративного управління.
Джерело: "Укрінформ" з посиланням на заяву речника Держдепу Неда Прайса
"Ми глибоко занепокоєні поточною кризою в управлінні Нафтогазу, включно з відставкою 8 вересня незалежних членів наглядової ради", - наголосив представник американського дипломатичного відомства.
Окрім того, Нед Прайс звернув увагу на те, американська влада виступає за пошук рішення, яке буде відповідати принципам корпоративного управління, які передбачені Організацією економічного співробітництва та розвитку. команда очільника Білого дому Джо Байден хоче бачити раціональне управління "Нафтогазом".
За словами речника Держдепу, офіційному Києв не можна забувати про врегулювання ситуації із "Нафтогазом", враховуючи агресію РФ та окупацію частини території України.
Що відомо про скандал навколо "Нафтогазу"
Як уже згадувалося раніше, нещодавно три незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз" 7 вересня подали у відставку, напередодні очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль анонсував конкурс на посади до наглядової ради.
Окрім того, декілька місяців тому п'ять із шести членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Йшлося про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлію Ковалів та Наталію Бойко.
"Згодом членам наглядової ради "Нафтогазу" надійшла пропозиція від уряду залишитися ще на рік. Таким чином, нинішніх незалежних членів Наглядової ради НАК та представників держави було переобрано в такому самому складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради", - йдеться в повідомленні.
Читайте також:
Можуть зрости ціни на газ — Зеленський озвучив попередження українцям.
Зеленський прямо назвав Північний потік-2 зброєю проти всієї Європи.
У Путіна вперше прокоментували угоду Байдена та Меркель щодо Північного потоку-2.