Після нещодавнього рішення президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана рекомендувати МЗС країни оголосити персонами нон грата 10 послів, США вимагають пояснень. У Державному департаменті США чекають пояснень від турецької сторони з приводу рішення вислати їхнього посла та послів Німеччини, Франції, Канади, Нідерландів, Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Нової Зеландії.
Джерело: Associated Press, BBC
"Ми знаємо про ці повідомлення і просимо роз'яснення у міністерстві закордонних справ Туреччини" – заявили у Держдепі.
Зазначимо, послом США донедавна був Девід Саттерфілд, який займає свою посаду з 2019 року. У вівторок, зважаючи на ситуацію, що склалась, Комітет Сенату із закордонних справ вирішив замінити його Джеффом Флейком.
Що стало причиною рішення Туреччини вислати послів десяти країн
Цього тижня посли США, Франції та Німеччини в Анкарі виступили зі спільною заявою, в якій закликали до вирішення справи Османа Кавали, бізнесмена і філантропа, який утримується у в’язниці з 2017 року. Посли наголосили, що вважають, що Кавала утримується в ув’язненні не зважаючи на те, що він не був засуджений за злочин.
Охарактеризувавши цю заяву як "нахабство", Ердоган сказав, що наказав визнати послів небажаними.
«Я дав інструкцію нашому міністру закордонних справ і сказав: «Ви негайно впораєтеся з документом щодо оголошення персонами нон грата цих 10 послів, — сказав він під час мітингу в західному місті Ескішехір. – Вони визнають, зрозуміють і знатимуть тепер Туреччину. В той день, коли вони перестануть розуміти Туреччину, вони підуть», — додав Ердоган.
Осман Кавала займався примиренням з курдською меншиною Туреччини
Нагадаємо, 64-річний Осман Кавала - турецький філантроп і правозахисник, який зосереджувався у своїй діяльності над примиренням турецької більшості з вірменською і курдською меншинами Туреччини.
У жовтні 2017 року Османа Кавалу затримали в аеропорту Стамбула імені Ататюрка після його візиту в Європу для спільного проєкту з Інститутом Гете. 25 жовтня 2017 року газета Daily Sabah, близька до уряду Ердогана, звинуватила його в тому, що він "має тіньовий бізнес" і контакти з терористичними угрупованнями.
У лютому 2020 року Кавалу виправдав суд, але на свободу він так і не вийшов, оскільки прокуратура зажадала його арешту за іншою статтею, а згодом інкримінувала ще й шпигунство.
Читайте також:
Глава МЗС Молдови прибуде в Україну на запрошення Кулеби.
МЗС прокоментувало інформацію про закриття кордонів ЄС для українців.
В ОРДЛО прибув новий гумконвой з РФ. МЗС відреагувало нотою протесту.