У Верховній Раді підтримали прийняття законопроекту про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування "панамської справи", пов'язаної з офшорами президента України Петра Порошенка. Також в Раді прокоментували можливість імпічменту.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Дзеркало тижня.
У той же час нагадаємо, що про плани створення ТСК раніше повідомляв ONLINE.UA.
Лідери політичних сил висловилися стосовно своєї готовності голосування за законопроекти про створення спеціальних слідчих комісій та ТСК, а також чи можна вважати документи "панамської справи" достатньою підставою для початку процедури імпічменту.
У парламентській фракції "Народний фронт" заявили, що на сьогоднішній день про імпічмент президента і про дострокові парламентські вибори не може бути й мови, і що фракція буде голосувати за створення ТСК.
"Ми свого часу підтримали створення такої комісії по "справі Гордієнко". У створенні ТСК насамперед зацікавлені президент і БПП, щоб якомога швидше розставити всі крапки над "і". Але що стосується парламенту, то ключовим політичним питанням зараз є не розслідування офшорних справ президента, а відновлення коаліції, стабілізація парламенту і недопущення колапсу державної влади - в умовах все більш інтенсивної війни", - сказав голова "Народного фронту" Максим Бурбак.
У Радикальної партії Олега Ляшка відповіли, що тільки ТСК може дати підстави для початку процедури імпічменту Петра Порошенка.
"За місяць можна буде визначити ступінь провини президента. Якщо комісія підтвердить факти, викладені в оприлюднених матеріалах, можна буде почати процедуру імпічменту. Ми вже ініціювали створення такої комісії, тому, поза всяким сумнівом, будемо активно брати участь в її роботі", - сказав глава радикальної партії Олег Ляшко.
У "Батьківщині" зазначили, що висновки за документами "панамської справи" повинна зробити ТСК, спеціальний прокурор і слідчі.
"Закони про їх створення кілька разів голосувалися парламентами різних скликань, але, на жаль, не були підписані жодним президентом. Фракція "Батьківщина" завжди за них голосувала безвідносно до прізвища чинного президента", - зазначив заступник голови "Батьківщини" Сергій Соболєв.
У фракції "Самопоміч" заявили про небезпеку передчасних розмов про імпічмент в країні, яка знаходиться в стані війни і часткової окупації. Також в фракції вважають за необхідне проголосувати за створення законів про комісії.
"Ми повинні отримати чіткі відповіді і вичерпну інформацію. Важливо дати шанс. Якщо він не буде використаний, можливі інші сценарії", - зазначив лідер "Самопомочі" Андрій Садовий.
Депутатська група "Воля народу" не перешкоджатиме ухваленню узгодженого законопроекту про ТСК, в якому врахують зауваження КС, але не стане голосувати за створення комісії з розслідування справи з офшорами.
"Що стосується створення ТСК по президенту, то наша депутатська група не голосуватиме. Я вже зазначав, що оприлюднені факти не є підставою для такого розслідування", - пояснив голова "Волі народу" Ярослав Москаленко.
У той же час, співголова депутатської групи "Партія "Відродження"" Віталій Хомутинник вважає, що Україна знаходиться в такій соціально-економічної ситуації, що "не час для популістських заяв, в тому числі і щодо імпічменту", але партія готова взяти участь в розробці законопроекту про ТСК.
Нагадаємо, як раніше повідомляв ONLINE.UA, блогер і журналіст Олександр Міхельсон розповів про причини проблем Петра Порошенка в ситуації з офшорами.