Стало відомо, яку компенсацію може отримати Україна за Північний потік-2
Категорія
Політика
Дата публікації

Стало відомо, яку компенсацію може отримати Україна за Північний потік-2

Стало відомо, яку компенсацію може отримати Україна за Північний потік-2
Джерело:  online.ua

Команди канцлерки Німеччини Ангели Меркель і американського лідера Джо Байдена вже до серпня хочуть укласти угоду щодо компенсації Україні втрат після запуску скандального газопроводу Північний потік-2. Також Вашингтон і Берлін вивчають способи посилення стримування російської агресії за допомогою санкцій.

Джерело: Bloomberg

Уже відомо про декілька варіантів допомоги Україні, яку готують США і Німеччина. Зокрема, розглядаються зобов'язання щодо посилення енергетичної безпеки України шляхом інвестування в будівництво нових електростанцій, а також про нарощування закупівель газу в Україні.

Уточнюється, що Берлін і Вашингтон планують укласти угоду по Північному потоку-2 і Україні протягом місяця, до запланованого візиту до Вашингтона Ангели Меркель.

Також сторони вивчають способи посилення стримування російської агресії, щоб Росія не змогла використати енергетику як інструмент примусу, спрямованого проти України чи будь-якої іншої країни.

Компенсація Україні за Північний потік-2

Кілька днів тому Держдеп США повідомив, що Вашингтон домагається компенсації Україні втрат, яких зазнає наша країна через запуск скандального російського газопроводу "Північний потік - 2". У дипвідомстві Штатів підкреслили, що Вашингтон і Берлін вже ведуть переговори з цього питання.

Глава Держдепу США Ентоні Блінкен дав зрозуміти, що команда канцлерки Німеччини Ангели Меркель згодна компенсувати Україні втрати. Саме ця згода, за його словами, і стало причиною відмови США від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2", яка зареєстрована в Німеччині і повністю належить російському "Газпрому".

В якому вигляді буде виплачуватися компенсація Україні, поки невідомо. Раніше висловлювалися припущення, що Німеччина могла б інвестувати в альтернативну енергетику в Україні.

При цьому в Держдепі США підкреслюють, що якщо Німеччина відмовиться відшкодовувати Києву можливі втрати трансферних платежів, а президент Росії Володимир Путін буде використовувати газопровід як інструмент тиску на Україну, то США повернуться до режиму санкцій.

"Ми сповнені рішучості подивитися, чи зможемо ми отримати щось позитивне зі складної ситуації, яку ми успадкували. США хочуть зробити все можливе, щоб переконатися, що в кінцевому підсумку енергетична безпека Європи буде не підірвана, а фактично укріплена", - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен після переговорів з німецькою стороною по Північному потоку-2.

Коротко про будівництво Північного потоку 2

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?