Берлінський адміністративний суд зняв заборону на показ українських прапорів на радянських меморіалах у районах Трептов, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде, яку раніше оголосила поліція столиці Німеччини.
Джерело: rbb
Суд Берліна дозволив українські прапори 8 і 9 травня
У рішенні суду, яке є в розпорядженні rbb, йдеться про те, що рішення берлінської поліції про заборону прапорів Росії та України є "очевидно незаконним", й вона не надала "жодних доказів того, що громадська безпека перебуває під загрозою".
Адвокат "Віче" Патрік Хайнеманн у коментарі rbb наголосив, що адміністративний суд Берліна підтвердив правову позицію української громади.
Заборона на українські прапори є – за словами суду – очевидно незаконною. Той, хто користується своїм основним правом публічно заявити про підтримку українського народу та його історичних жертв у перемозі над націонал-соціалізмом, не становить загрози для громадської безпеки, – пояснив він.
Берлінська поліція ще може оскаржити рішення Адміністративного суду у Вищому адміністративному суді землі Берлін-Бранденбург.
У Берліні вже забороняли українську та російську символіку
Нагадаємо, що у 2022 року також діяла така заборона. Це викликало критику з боку України, особливо тодішнього посла України в Німеччині Андрія Мельника.
Ми шоковані тим, що берлінська поліція заборонила 8 та 9 травня носіння українських прапорів. Це ляпас Україні та ляпас українському народу. Це не лише свідчить про відсутність такту, а є катастрофічним політичним рішенням, — сказав тоді Мельник.
У Берліна пояснювали, що не хотіли, аби вшанування пам’яті Другої світової війни було затьмарене можливими конфліктами у зв’язку з нинішньою війною в Україні.
Минулого року у Берліні провели понад 50 заходів з нагоди 77-ї річниці закінчення Другої світової війни.
Читайте також:
Це приховує РФ. Як насправді світ переміг у Другій світовій війні
Німеччина відреагувала на вимогу Польщі щодо репарацій за Другу світову
Польща вимагатиме від Німеччини понад 1,5 трлн доларів репарацій за Другу світову війну