Російський суд виніс рішення, що дослідницька група Bellingcat повинна виплатити колишньому командиру бойовиків на Донбасі Ігорю Безлеру "моральну шкоду" за позовом про захист честі і гідності. Розслідувачів зобов'язали заплатити бойовику майже 5 тисяч доларів компенсації.
Джерело: пресслужба міських судів Санкт-Петербурга
Безлер в суді вимагав вимагав спростувати інформацію в публікаціях Bellingcat про його причетність до катастрофи MH17. Екс-ватажок бойовиків Донбасу вимагав півмільйонної компенсації за згадку про себе в статтях, але суд знизив суму компенсації майже в два рази.
Що в Bellingcat писали про Безлер
У публікаціях Bellingcat Безлер називають "важливим свідком" катастрофи літака, який був збитий російським "буком" на Донбасі в 2014 році. Розслідувачі повідомляли, що саме підлеглі бойовика повідомили російським військовим про пасажирському лайнері, переплутавши його з українським військовим літаком.
Безлер почав спростовувати цю інформацію і подав до суду позов про захист честі і гідності. Він вважає, що Bellingcat "помилково інтерпретували" його телефонні дзвінки і "безпосередньо ідентифікували" його як особу, причетну до авіакатастрофи.
Реакція Bellingcat на рішення суду
Фонд Bellingcat категорично не згоден з рішенням суду і буде його оскаржувати - розслідувачі не збираються виплачувати компенсацію бойовику Безлер, оскільки всі оприлюднені відомості про нього відповідають дійсності.
"Bellingcat вважає рішення суду незаконним, несправедливим і, звичайно, буде заявляти апеляцію", - прокоментували ситуацію розслідувачі.
Що відомо про катастрофу МН-17 на Донбасі
Лайнер Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий неподалік від села Грабово на сході Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб з десяти країн світу - всі вони загинули.
Літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу Бук - він був завезений в Україну з Росії.
У 2019 Міжнародна спільна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, які вважаються причетними до транспортування і бойового застосування "Бука". Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони так званої "ДНР" Ігор Гиркин (Стрєлков), генерал, а на час збивання літака полковник ГРУ генштабу збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський, підполковник-спецназівець ГРУ Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".
Результати експертних досліджень підтвердили версію про те, що літак зазнав руйнівного впливу ззовні.
Читайте також: