Китай поскаржився, що ледь не зіткнувся з супутниками Starlink, які були запущені компанією Ілона Маска.
Джерело: CNBC
Супутники Маска підійшли занадто близько до китайської станції
Громадяни Китаю в понеділок накинулися на мільярдера Tesla і генерального директора SpaceX Ілона Маска онлайн після того, як Китай поскаржився, що його космічна станція була змушена вжити заходів, щоб уникнути зіткнення із супутниками, запущеними програмою Маска Starlink.
Супутники від Starlink Internet Services, підрозділу аерокосмічної компанії Маска SpaceX, мали дві «близькі зустрічі» з китайською космічною станцією 1 липня та 21 жовтня. З міркувань безпеки Китайська космічна станція запровадила превентивний контроль уникнення зіткнень, - вказано у документі, який подав Китай на початку цього місяця в Управління ООН у справах космічного простору.
Скарги ще не перевірялися незалежною структурою.
У пості на китайській платформі мікроблогів Weibo, схожій на Twitter, у понеділок один користувач написав, що супутники Starlink були «просто купою космічного сміття», а інший описав їх як «американську зброю космічної війни».
Оскільки навколо планети обертається майже 30 000 супутників та іншого сміття, вчені закликають уряди ділитися даними, щоб зменшити ризик катастрофічних зіткнень у космосі.
Лише SpaceX розгорнула майже 1900 супутників для обслуговування своєї широкосмугової мережі Starlink і планує більше.
Фото — flickr.com
Ризики Starlink поступово стають зрозумілими, вся людська раса буде платити за їхню бізнесову діяльність, – сказав користувач Weibo Чен Хайін.
Космічне агентство США NASA було змушене раптово припинити вихід у відкритий космос наприкінці листопада, посилаючись на ризики, пов’язані з космічним сміттям. Маск написав у Twitter у відповідь, що деякі орбіти супутника Starlink були відкориговані, щоб зменшити ймовірність зіткнень.
Китай розпочав будівництво космічної станції в квітні із запуском Tianhe, найбільшого з трьох її модулів. Очікується, що станція буде завершена до кінця 2022 року після чотирьох польотів з екіпажем.
Читайте також:
Фотограф приголомшив знімком найдовшого місячного затемнення за 500 років
Унікальне сонячне затемнення у грудні 2021 — що важливо знати
Україну накриє потужна магнітна буря — небезпечна дата