Телескоп Вебба виявив докази існування океану на екзопланеті
Категорія
Технології
Дата публікації

Телескоп Вебба виявив докази існування океану на екзопланеті

Телескоп Вебба виявив докази існування океану на екзопланеті
Джерело:  online.ua

Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив в атмосфері екзопланети K2-18 b вуглецеві молекули, метан і вуглекислий газ. Дослідники вважають, що поверхня екзопланети може бути повністю вкрита водою, а також на ній може існувати життя.

Джерело:  Space.com

Телескоп Вебба виявив докази існування океану на екзопланеті

K2-18 b має у 8,6 разів більшу масу, ніж Земля, і розташована на відстані близько 120 світлових років від неї.

Нові дослідження показали сліди вуглекислого газу та метану в атмосфері екзопланети, але не виявили аміаку.

Науковці припускають, що під багатою на водень атмосферою K2-18 b існує океан.

Також космічний телескоп Джеймса Вебба, ймовірно, виявив молекули під назвою диметилсульфід (DMS), які на Землі виробляють живі організми в морському середовищі.

Однак науковці наголошують, що наявність диметилсульфіду ще не підтверджена остаточно і потрібні подальші дослідження.

Майбутні спостереження Вебба можуть підтвердити, чи DMS (диметилсульфід – ред.) дійсно існує в атмосфері K2-18 b на значних рівнях, – зазначив астроном Кембриджського університету та провідний автор дослідження Нікку Мадхусудхан.

Зараз науковці обережно ставляться до припущень про позаземне життя на K2-18 b. Навіть якщо на планеті є океан і атмосфера, що містить молекули вуглецю, це не означає, що на ній є життя.

У дослідженні йдеться, що в мантії планети може бути лід, що утворюється за високих температур і під високим тиском, як у надрах Нептуна.

Якщо це так, то у надрах K2-18 b може кипіти вода, через що океани планети можуть бути занадто гарячими для життя.

Астрономи продовжать спостерігати за K2-18 b за допомогою телескопа Вебба, щоб підтвердити свої припущення та зібрати більше інформації про середовище на екзопланеті.

Астрономи знайшли наймолодшу гігантську екзопланету

Група астрономів на чолі з Ольгою Захожай (Інститут астрономії Макса Планка, Гейдельберг, Німеччина та Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Київ, Україна) відкрила екзопланету під назвою HD 114082 b зі своєрідним набором властивостей, які спантеличили вчених.

Загалом астрономи виявили більше 5000 екзопланет, з яких близько 15% є газовими гігантами з масою, щонайменше, як у Юпітера.

Відкрита планета приблизно така ж, як Юпітер, але її маса досягає восьми мас Юпітера.

Порівняно з прийнятими на даний момент моделями, HD 114082 b приблизно в два-три рази занадто щільний для молодого газового гіганта, якому всього 15 мільйонів років, — каже Ольга Захожай, головний автор дослідження.

Читайте також:

  • Група вчених на чолі з українською астрофізикинею відкрили наймолодшу екзопланету

  • Астрономи виявили екзопланету з унікальною атмосферою

  • Телескоп NASA виявив новий Юпітер. Що відомо про нього

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?