У зоопарку Бронкса в Нью-Йорку чотирирічна малайська тигриця на прізвисько Наля захворіла коронавірусом - імовірно, тигрицю заразив доглядач, у якого на момент контакту з твариною не було симптомів коронавіруса. Це перший в світі підтверджений випадок зараження дикої тварини коронавірусом від людини, а не навпаки. Як виявили коронавірус у тигра і як себе почуває тварина повідомляє ONLINE.UA з посиланням на американське Товариство охорони природи (WCS).
У тигриці Наді до того, як був узятий аналіз на коронавірус, раптово з'явився сухий і знизився апетит. Незважаючи на те, що ще з 16 березня зоопарк закритий на карантин і там вже давно не було відвідувачів, в тварини стали підозрювати коронавірус. Тест на COVID-19 у тигриці показав позитивний результат.
Подібні симптоми, такі як у тигриці Наді, розвинулися ще в однієї тигриці, двох амурських тигрів і трьох африканських левів із зоопарку в Бронксі. Передбачається, що у цих тварин теж коронавірус, але їм не проводили тести, так як для цього потрібно робити наркоз. Всі тварини знаходяться під наглядом у ветеринарів - в цілому вони почувають себе задовільно.
Головний ветеринарний лікар зоопарку Бронкса Пол Калле зазначає, що кішки, як дикі, так і домашні, чутливі до котячого коронавірусу, але до недавнього часу було невідомо, чи можуть вони заразитися COVID-19. Після підтвердженого коронавіруса і тигриці Наді стало зрозуміло, що великі кішки можуть заразитися коронавірусною інфекцією від людини, але поки не зрозуміло, як хвороба прогресує у тварин.
"Це все абсолютно нове, тому залишається багато питань без відповідей, включаючи питання про те, чи є тигри і леви більш сприйнятливими до коронавірусу, ніж інші тварини. Жодна з інших великих кішок зоопарку, включаючи снігових барсів, гепардів, хмарного леопарда, амурського леопарда і пуми, не проявляє симптомів", - підкреслює Калле.
Важливо відзначити, що доказів того, що тварини можуть передавати COVID-19 людям немає. Але випадок з тигрицею Надею підтвердив, що люди можуть заражати диких тварин коронавірусом. При чому передається коронавірус від людей не тільки диким кішкам, а й домашнім. Кілька днів тому в Бельгії був підтверджений перший випадок зараження домашнього кота від свого господаря - у тварини розвинулися діарея, блювота і проблеми з диханням. Вилікувати кота вдалося за 9 днів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що домашні тварини не заражають коронавірусом людей- це підтвердили і в ВООЗ, і МОЗ України.