У прифронтовому шпиталі медики дістали хвостовик міни з ноги бійця.
Українські медики творять дива
Нещодавно в одному з прифронтових шпиталів під час обстеження пораненого військового фахівці виявили в його тілі хвостовик міни. Його дістали без шкоди для українського захисника.
Уламок міни пошкодив магістральні судини ноги. Операційна команда без шкоди для пацієнта та медичного колективу дістала хвостовик і врятувала кінцівку.
Зараз самопочуття пацієнта стабільне. Фахівці Медичних сил готують його для подальшої евакуації», — йдеться у повідомленні.
Чи важко буде військовим реінтегруватися в суспільство після повернення з фронту
Генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар розповів про ставлення суспільства до людей з ампутаціями та майбутню реінтеграцію військових.
Це вже буде частина нашого життя. І від цього ми нікуди не подінемося, ми бачимо таких молодих хлопців кожного дня, - каже Кухар про військових з ампутаціями.
Лікар вважає, що їх не потрібно жаліти, оскільки військові сприймають це дуже болісно.
Нікого не жаліти, ставитися так, як, нічого не сталося у сприйманні цієї людини. І, звичайно, всіма силами підтримувати, очно, заочно, як хочете, задля того, щоб допомогти цим людям повернутися до нормального життя.
За словами лікаря, на сьогодні є технології, які дозволяють людині відчувати себе повноцінним членом спільноти.
Це коштує великих грошей, але ж я вважаю, що держава не повинна на цьому економити в будь-якому випадку. Треба бути до цього готовим, як хочете. І морально, і фізично, і в будь-якому випадку. Повторю, тому що така війна, таке життя.
На думку медика, головним питанням буде сумісність тих, хто повернеться з фронту, з цивільними: наскільки вони зможуть бути разом чи в родинах, чи на роботі, чи ще якимсь чином.
Звичайно, підготувати кваліфікованих фахівців з досвідом — це не справа одного місяця чи одного року. Тобто всі будуть вчити, навчаться зараз і будуть вчитися паралельно з тими, хто буде потребувати такої допомоги. І це нормально, це реалія нашого життя.