10 міст України отримали можливість оптимізувати свої схеми теплопостачання в рамках USAID Проєкт енергетичної безпеки. Від цього в першу чергу виграють місцеві жителі, які отримають якісно новий рівень послуги з теплопостачання за прийнятний рівень її вартості.
Джерело: USAID ПЕБ
Першими модернізацію тепломереж за новими схемами теплопостачання проведуть чотири міста - Кропивницький, Славутич, Маріуполь і Запоріжжя. Вони вже зробили практичні кроки до модернізації своїх теплових мереж за новою Методикою розробки схем теплопостачання населених пунктів України, схваленої Мінрегіоном в жовтні 2020 року.
Наступні 6 міст - Дніпро, Луцьк, Полтава, Сєвєродонецьк, Херсон і Хмельницький - почнуть реалізовувати програму пізніше.
Як модернізують тепломережі за новими схемами
USAID ПЕБ для кожного міста-партнера розробить схему теплопостачання, спланує довгострокову стратегію розвитку сиcтем теплопостачання і визначить перелік пріоритетних інвестиційних проєктів для поліпшення системи теплопостачання. Для пріоритетних інвестиційних проєктів містам також допоможуть розробити концепцію, кошторис, оцінку інвестиційного впливу і визначити потенційні джерела фінансування.
Заступник керівника USAID ПЕБ Сергій Горбачов переконаний, що модернізація тепломереж в пілотних містах створить основу для тиражування практичного досвіду по створенню технічно і енергетично ефективної, фінансово стабільної і безпечної для навколишнього середовища міської системи теплопостачання по всій країні.
"Ця співпраця дуже важлива для міст, адже вона дозволить планувати схему теплопостачання міста на довгострокову перспективу з прив'язкою до загального (генерального) плану розвитку міста і, при необхідності, переглянути типи теплопостачання на території міста, спрогнозувати технологічний розвиток комплексу теплопостачання міста, спланувати впровадження додаткових заходів з енергоефективності та заходів з управління попитом на тепло", - пояснює Горбачов.
Що дасть модернізація тепломереж для місцевих жителів
У загальному підсумку реалізація Програми з підтримки USAID ПЕБ дозволить:
знизити питоме енергоспоживання і технологічні втрати уздовж ланцюга теплопостачання,
зменшити негативний вплив на навколишнє середовище;
підвищити надійність, безпеку і якість теплопостачання.
"Від цього однозначно і в першу чергу виграють жителі міст, які в кінцевому рахунку повинні отримати якісно новий рівень послуги з теплопостачання за прийнятний рівень її вартості", - стверджують в USAID ПЕБ.
USAID Проєкт енергетичної безпеки
USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) співпрацює з Урядом України, приватним і громадським секторами з метою посилення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичного сектору країни на сучасний, орієнтований на ринок і інтегровану в ЄС рушійну силу зростання. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки підтримує:
конкурентні енергетичні ринки, які задовольнять якісними енергетичними продуктами і послугами за конкурентними цінами потреби українських споживачів;
інтеграцію України в європейські енергетичні ринки, включаючи сумісність енергетичних мереж і дотримання енергетичних директив ЄС;
енергетичну незалежність України, в тому числі перед агресією Кремля;
незалежний і компетентний нагляд за енергетичним сектором, забезпечення справедливих та рівних умов для всіх учасників ринку;
забезпечення громадян доступними, надійними, безпечними і стійкими енергетичними послугами, які будуть враховувати проблеми споживачів, забезпечення високого рівня обслуговування;
подолання корупції, забезпечення прозорості та підзвітності урядової політики, практики регулювання і корпоративного управління;
сприяння більшій інтеграції та участі жінок й слабо представлених груп в енергетичному секторі, включаючи розвиток технічних навичок і лідерства.
USAID Проєкт енергетичної безпеки розрахований на 5 років. Його бюджет становить 85 млн доларів.
Читайте також: