Європейський Союз розробляє свою версію закону про "іноземних агентів", який змусить неурядові групи та наукові установи розкривати будь-яке фінансування з-за меж ЄС.
Джерело: Politico
Навіщо ЄС закон про "іноагентів"
Закон про "іноагентів" зобов’яже неурядові організації, консалтингові компанії та наукові установи розкривати інформацію про будь-яке фінансування з-поза меж ЄС у межах боротьби з іноземним впливом у блоці.
Передбачається, що документ буде розроблений за аналогією із законами в Австралії та США.
За даними видання, у законі, найімовірніше, не будуть передбачені обмеження щодо фізичних осіб, але всі прибуткові й неприбуткові організації зобов’яжуть розкрити джерела доходів з-за меж ЄС.
Проєкт має бути завершений наприкінці травня 2023 року, розповів один із чиновників Єврокомісії на умовах анонімності.
Цей закон має стати відповіддю на низку операцій іноземного впливу – від російських хакерських кампаній до, приміром, "Катаргейту" – корупційного скандалу в Європарламенті.
Єврокомісія розіслала опитувальник для оцінки іноземного впливу
Єврокомісія вже розіслала деяким неурядовим організаціям опитувальник, який має стати основою для оцінки іноземного впливу, що має завершитися у квітні в межах підготовки проєкту закону ЄС.
В опитувальнику респондентів уже просять детально описати джерела фінансування з-за меж ЄС.
Частина чиновників ЄС вважає, що прийняття подібного закону не на часі. Беручи до уваги протести, які відбулись у Грузії на фоні прийняття аналогічного закону.
Неурядові організації виразили занепокоєння щодо того, що закон можна буде використати як зброю для придушення продемократичних сил у країнах.
Читайте також:
ЄС хоче завадити Росії обходити санкції через треті країни
ЄС не бачить доказів постачання Китаєм зброї Росії
Як РФ отримує ключові технології для війни проти України — розслідування Bloomberg