У Європі занепокоєні спробою Макрона залучити Китай до перемовин між Україною та РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

У Європі занепокоєні спробою Макрона залучити Китай до перемовин між Україною та РФ

У Європі занепокоєні спробою Макрона залучити Китай до перемовин між Україною та РФ
Джерело:  online.ua

Представники кількох країн Євросоюзу критикують намагання президента Франції Еммануеля Макрона заручитися допомогою Китаю для організації переговорів між Росією та Україною.

Джерело: Bloomberg

Європа критикує план Макрона залучити Китай до мирних переговорів

Союзники вважають такі кроки передчасними, а також такими, що можуть підірвати європейську єдність.

Видання наводить слова чиновників у деяких європейських столицях, які зазначили, що стратегія Макрона може "замутити воду" щодо вимоги України до РФ відмовитися від усіх українських територій.

План Макрона передбачає переговори уже цього літа. За словами видання, над цим працює радник із зовнішньої політики Еммануель Бонн та перший дипломат Китаю Ван І.

Макрон має справу саме з тим, з чим не повинен мати справу західний лідер. Звідки він бере той факт, що Китаю можна довіряти як чесному посереднику в поточній ситуації? - заявив Марко Міхкельсон, голова комітету у закордонних справах парламенту Естонії.

Деякі чиновники скептично поставилися до ідеї, що Китай може служити нейтральним посередником, враховуючи його «безмежну дружбу» з Росією.

РФ та Китай неодноразово обіцяли зміцнювати зв’язки, включаючи заклик посилити співпрацю між їхніми військовими.

Відносини Макрона з Китаєм та РФ

Раніше Макрон заявляв, що бачить важливу роль Китаю і що завдяки своїм відносинам з Росією Пекін міг би «повернути Москву до розуму».

Проте Пекін не демонстрував ознак того, що він готовий тиснути на Москву задля виведення військ.

На початку квітня Макрон їздив до Китаю, де намагався переконати Сі Цзінпіна провести телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським, але поїхав без такого зобов’язання з боку Сі, який так і не спілкувався з Зеленським.

Протягом попередніх шести років Макрон підтримував регулярні контакти з Володимиром Путіним. Він прийняв Путіна у Версалі лише через місяць після свого обрання в 2017 році.

У лютому 2022 року Макрон поїхав у Москву на перемовини з Путіним, намагаючись отримати гарантії, що РФ не вторгнеться в Україну.

Після перемовин французькі офіційні особи заявили, що отримали від Путіна зобов’язання не загострювати ситуацію, пізніше Кремль це спростував, а через два тижні Росія вторглася в Україну.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?