За словами заступника керівника Головного оперуправління Генштабу ЗСУ Олексія Громова, є загроза повторного наступу кремлівської армії з території Білорусі, але на цей раз, вже не у напрямку Києва.
Джерело: брифінг висопосадового представника Генштабу ЗСУ
Окупанти можуть здійснити нову спробу контрнаступу з території Білорусі
Загроза відновлення ЗС Росії наступу на північному напрямку зростає. Цього разу напрямок наступу може бути змінений на захід біллорусько-українського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн партнерів, - зазначив Громов.
Він підкреслив, що наразі у Білорусі триває розгортання авіаційних підрозділів, підрозділів інших родів військ, сил ЗС Росії на відповідних аеродромах та обєктах військової інфраструктури, у тому числі на тих, що передані під повний контроль РФ.
В рамках зазначеного на території білорусі проводяться заходи з підготовки до прихованої мобілізації. Білорусь продовжує надавати свою територію для запуску балістичних ракет та дронів, розмістила на своїх аеродромах літаки МіГ-31, які можуть бути озброєні крилатими ракетами типу "Калібр, - зазначає представник Генштабу.
Станом на 20 жовтня основні зусилля противник продовжує зосереджувати на реалізації своїх планів з виходу на адміністративний кордон Донецької області, утримання захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Ворог продовжує накопичувати озброєння та військову техніку, боєприпаси, зосереджувати свої нові підрозділи поблизу державного кордону з Україною, а також на тимчасово окупованих територіях. Ситуація на фронті внаслідок мобілізації в Російській Федерації, в тому числі за рахунок осіб, які відбували покарання, загострилася, але ворог успіху не має, - наголосив Громов.
Не маючи суттєвих успіхів на фронті, Росія інтенсивніше застосовує крилаті й балістичні ракети разом із дронами-камікадзе, направляючи їх на об'єкти енергетичної інфраструктури.
За словами Громова, найбільшим пріоритетом кремлівської армії наразі є зупинення контрнаступу ЗСУ на Херсонщині.
Дані розвідки свідчать, що в найближчій перспективі завданням №1 для збройних сил РФ визначено утримати фронт та зупинити український наступ на Херсонському напрямку. Таке завдання ворог планує вирішити насамперед за рахунок першої хвилі часткової мобілізації та шляхом збільшення кількості угруповань збройних сил Росії на правобережжі річки Дніпро, - зазначає представник Генштабу.
За словами Громова, на сьогодні для стримування просування підрозділів ЗСУ в Південно-бузькому операційному районі противник зосередив до 45 батальйонних тактичних груп, які прискорюють фортифікаційне обладнання оборонних рубежів.
При цьому противник постійно намагається відновити переправи через річку Дніпро, щоб забезпечити підтримку своїх військ.
Підрозділи ЗСУ продовжують завдавати ударів по скупченню особового складу і техніки ворога. Знищуються переправи, склади, тримаються під вогневим контролем шляхи логістичного забезпечення противника.
Військовий запевнив, що українські військові готові до спроби повторного наступу кремлівської армії з території Білорусі.
Генштаб постійно відстежує ситуацію, на даний час силами оборони проводяться заходи забезпечення надійного прикриття державного кордону України та міста Київ з північного напрямку. У разі прийняття противником рішення щодо відкриття так званого другого фронту, а саме - ведення наступальних дій Республіки Білорусь, ми будемо готові до адекватної відповіді, - наголосив військовий.
В останній місяць війська РФ активно модернізують військовий аеродром у Зябрівці під Гомелем у Білорусі, куди прибувають російські війська. Буквально за місяць там з'явилося кілька піщаних насипів, будівельні роботи продовжуються.
Насправді російська військова техніка і жива сила прибули до Зябрівки півтора тижні тому. Росіяни живуть там з весни, але в обмеженій кількості. Доступ до авіабази закритий, як і раніше. Як стояли, так і стоять російські війська, але зараз більше техніки та людей, - зазначають співрозмовники журналістів видання "Радіо Свобода" на території Білорусі.
Зважаючи на фото, що в північній частині аеродрому будуються піщані насипи. Причому пісок не привозять ззовні, а беруть із кар'єрів на аеродромі.
Подібні споруди у вигляді насипів можна побачити, наприклад, в/ч 1146 зенітно-ракетного полку, що виконує завдання з охорони Островецькій АЕС. Там на насипах встановлені станції радіолокації, які використовуються для ідентифікації цілей і наведення ракет.
На території аеродрому у Зябравці збільшилася кількість військових вантажівок, розширилася територія військового містечка, бачимо наявність зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.
При цьому заступниця голови Міноборони Ганна Маляр зазначила, що станом на середину жовтня на території РФ вже мобілізували близько 200 тис осіб.
За інформацією української розвідки, після оголошенної мобілізації Кремлю вдалось мобілізувати приблизно 66% від заявленого плану.
За наявними даними, триває доукомплектування 107 та формування 24 регулярних та резервних полків загальною чисельністю близько 146 тисяч осіб. Це відбувається у всіх військових округах, флоті та повітряних військах, - зазначила Маляр.
При цьому заступник міністра оборони наголосила, що у зв'язку з прискореними темпами мобілізації у РФ зберігаються проблеми з відсутністю достатньої кількості казарменно-житлового фонду, навчально-матеріальної бази, речового майна, а також інструкторів для належної підготовки до бойових дій призваних.
Читайте також: