Кабінет міністрів України затвердив порядок ввезення і вивезення товарів з району проведення АТО і з тимчасово окупованих територій Донбасу.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні 1 березня на підставі документа, внесеного Службою безпеки України.
"Суб'єктам господарювання забороняється переміщати на тимчасово неконтрольовану територію і з неконтрольованої території товари, за винятком продуктів харчування і ліків виключно в складі гуманітарних вантажів", - йдеться в рішенні.
Читайте також: Віджим українських підприємств на Донбасі: у Путіна дали нахабний коментар
Також дозволено переміщення "товарів і продукції, які забезпечують функціонування та обслуговування процесу металургійної, гірничо-збагачувальної вугледобувної і енергетичної галузі, об'єктів критичної інфраструктури".
Як зазначив під час засідання прем'єр-міністр Володимир Гройсман, в документі також визначено мінімальний перелік необхідних компонентів і матеріалів, які повинні використовуватися для гірничо-металургійного комплексу та енергетики країни.
"Це той необхідний критичний мінімум, який потрібен для того, щоб в українських будинках було тепло, світло, і не тільки в будинках, але і лікарнях, школах, на підприємствах, щоб наш гірничо-металургійний комплекс працював на економіку України і всі підприємства, які працюють в цьому комплексі, були зареєстровані тільки в Україні і платили податки за законодавством України", - зазначив він.
Крім того, Гройсман підкреслив, що не повинно бути ніякого незаконного переміщення товарів чи будь-якої контрабандної складової, а до процесу контролю за переміщенням товарів повинна бути залучена громадськість.
Читайте також: За хоплення бойовиками ДНР-ЛНР українських підприємств: в мережі обговорюють цікаві деталі
У рішенні передбачається встановлення контрольних пунктів, які відслідковуватимуть переміщення товарів.
"Все те, що є в списку, буде дозволено, все інше - заборонено", - зазначив прем'єр.
При цьому він запропонував через місяць після початку реалізації цього рішення провести публічний аналіз його виконання: "Що, як зроблено, де були проблеми, щоб ці проблеми не допускати".
"Це буде чесний діалог в інтересах України і українців", - резюмував Гройсман.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що бойовики так званих ДНР і ЛНР на окупованій території почали захоплення підприємств, що працюють під юрисдикцією України.
и.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації