На рівні Кабінету міністрів очікують поширення коронавірусу штаму “Дельта” в Україні вже восени за трьома сценаріями, найгірший з яких вказує на спалах вже незабаром.
Джерело: 24 канал
За словами міністра Кабміну Олега Немчінова, найбільш негативний прогноз очікує початок хвилі вже на початку осени у вересні. Уникнути нових спалахів, спровокованих “Дельтою”, в Україні неможливо.
Посадовець уточнив, що три сценарії стандартні в цілому - оптимістичний, песимістичний та дещо збалансований.
“Найбільш песимістична говорить про початок нової хвилі в третій декаді вересня. Втім, це за умови, якщо ми будемо ігнорувати вакцинацію і не будемо дотримуватися маскового режиму”, - уточнив Немчінов.
Він звернув увагу на стрімке збільшення кількості вакцинованих осіб в Україні. У разі ще більшого прогресу в цьому напрямку, дотримання маскового режиму й безпечної дистанції між людьми можна буде говорити про оптимістичний сценарій. Утім, це не говорить про можливість повного ігнорування пандемії.
“Ми цього не зможемо уникнути, як не уникли більшість європейських і північноамериканських країн, азійських країн, де також на досить високому рівні вакцинували населення”, - додав міністр.
Від резюмував, захворювання “омолоджується” - навіть в Україні вже почали вакцинувати підлітків. Саме штам “Дельта” становить нову небезпеку для молоді, оскільки фактично ігнорує вік.
Штам коронавірусу Дельта
Новий штам коронавіруса B.1.617.2 на сьогоднішній день вважається найнебезпечнішим — він високо заразний і потенційно більш смертоносний. Найбільша кількість захворювань цим штамом реєструється у молодих людей 12-20 років.
Delta-штам в 1,6 рази агресивніше інших відомих штамів, він в 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації і в 1,5 рази частіше — в реанімацію. Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих — вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.
Інфекціоністи повідомляють, що у штама коронавіруса Дельта виявили вже 15 мутацій. Деякі з них, такі як L452R і E484Q, допомагають цьому штаму уникати протидії антитіл організму, які виробилися як після хвороби природним шляхом, так і сформованих після вакцинації.
Читайте також:
Ефективність вакцин проти штаму “Дельта” значно знижується через 3 місяці;
Кулеба уточнив, чи закриватимуть кордони через штам коронавірусу Дельта;
В Україні посилюється захворюваність на штам коронавіруса Дельта.