На рівні Кабінету міністрів вважають недоцільним вводити тотальний локдаун по всій Україні, оскільки окремі регіони демонструють епідемічні показники, що покращуються.
Джерело: засідання уряду
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, немає потреби в загальному посиленому карантину.
“За деякими регіонами, після впровадження “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки і відповідальної роботи місцевих органів, спостерігається стабілізація ситуації з поширенням коронавірусу”, - звернув увагу політик на засіданні у середу, 7 квітня.
Він стверджує, що така динаміка призведе незабаром до повернення всіх критичних регіонів до “помаранчевої зони” адаптивного карантину.
Це вкотре демонструє, що адаптивний карантин працює і впроваджувати тотальний локдаун у всій країні нині немає потреби”, - резюмував Шмигаль.
Яка ситуація з коронавірусом в Україні
Станом на ранок 7 квітня від початку епідемії в Україні зареєстрували майже 1,8 мільйона діагнозів COVID-19. Летальними стали понад 35 тисяч випадків.
Напередодні у Міністерстві охорони здоров’я визнали розгортання максимальної кількості ліжок, обладнаних доступом до кисню. За словами голови відомства Максима Степанова, кількість таких ліжок сягнула максимального значення, а додаткові можливості української медичної системи вичерпано.
“У медзакладах перебуває понад 47 тис. хворих. Ми максимально збільшили кількість ліжок із киснем — до 67 тис. Це межа — збільшувати далі нікуди, адже інші хвороби не робили канікул”, — пояснив Степанов.
“Червона зона” карантину
Наразі у зоні з найсуворішими обмеженнями опинилися майже половина всіх областей, зокрема Київ. Столична влада від понеділка, 5 квітня, посилила карантин до блокування громадського транспорту. Ним наразі можуть користуватися лише робітники критичної інфраструктури, що мають спеціальну картку-перепустку.
Читайте також:
Україна обігнала всю Європу за смертністю від коронавірусу за добу;
Вчені заявили про неврологічні чи психічні ризики від COVID-19;
В ЄС викрили резонансний обман Путіна з вакциною Супутник V.