Під час сьогоднішнього Маршу рівності КиївПрайд 2021 його учасники висловили низку вимог, одна з яких - введення в дію законодавства щодо протидії злочинам на грунті нетерпимості до ЛГБТ.
Джерело: пресцентр KyivPride
Марш рівності в Києві
Місцем збору всіх охочих взяти участь в Марші стала площа біля київського Театру опери та балету. О 9.30 там, а також на прилеглих вулицях Володимирській та Хмельницького почали з’являтися перші представники ЛГБТ. З метою зменшення ризику поширення коронавірусу організатори також зобов’язали присутніх перебувати на мітингу в масках.
"Ми будемо пліч-о-пліч ЗАРАЗ, хто б що не казав, як б не тиснуло суспільство – сьогодні вийдемо і будемо тиснути МИ. Під дощем, під палючим сонцем, будь якою погодою – ми будемо виходити доти, поки нас не почують. Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!" - йдеться у повідомленні KyivPride.
У київській поліції попередили про можливі перебої з рухом транспорту.
“До уваги водіїв! У зв'язку з проведенням масового заходу з 24:00 18 вересня до 14:00 19 вересня буде перекрито рух автотранспорту на наступних вулицях: Володимирська — бульвар Тараса Шевченка — Терещенківська — Льва Толстого — площа Льва Толстого» - зазначають у відомстві.
Уповноважена з прав людини Людмила Денисова закликала київських правоохоронців зробити все можливе, щоб цьогорічний Марш рівності пройшов без ексцесів.
Денисова нагадала, що Конституція України проголосила усіх людей рівними у своїх правах від народження, незалежно від будь-яких ознак, включаючи сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Вона закликала громадян бути толерантними один до одного та утримуватися від проявів дискримінації.
"Ми втомилися чекати змін і терпіти систематичні залякування, тиск, зриви мирних заходів, нападу на активістів і активісток, ЛГБТ-спільнота і людей, які просто хочуть бути собою", – заявляють в організації, уточнюючи, що вони "вимагають змін тут і зараз ".
Вимоги до уряду
Учасники акції, а їх було майже 7 тисяч, озвучили вісім вимоги до уряду країни. Мова йде про прийняття законопроєкту № 5488, який впорядковує відповідальність за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією і іншими формами нетерпимості.
Також організатори Маршу висунули вимогу знайти законодавче рішення проти мови ворожнечі і унеможливити публічні заклики до дискримінації. Крім цього, вони просять повного офіційного визнання в Україні в найближчій перспективі цивільних партнерств між людьми однієї статі.
Вимоги до влади від учасників Маршу рівності
Реформувати правоохоронну систему з метою покращення здатності розслідувати злочини, мотивовані нетерпимістю;
При створенні відповідної законодавчої бази – врахувати, що наразі в українських вишах фактори Согі – це реальні підстави цькування. Зважаючи на це, підвищити відповідальність за булінг;
Активізувати більше уваги на епідемічному благополуччю спільноти ЛГБТ;
Розглянути питання про створення центрального органу виконавчої влади, який буде займатися питаннями сімейної, демографічної та міграційної політики;
Визнати фактори сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (Согі) можливими підставами для здійснення домашнього насильства.
Читайте також:
Український співак Melovin зробив камінг-аут на Atlas Weekend
Меган Фокс здивувала зізнанням про свою сексуальну орієнтацію: цікаві подробиці читайте в нашому матеріалі.
Телеканал М1 відповів, чому в ефірі Atlas Weekend не показав камінг-аут MELOVIN: що важливо знати.