У лютому минулого року в Київську область з Білорусі вдерлися 70 тис росіян — генерал Павлюк
Категорія
Події
Дата публікації

У лютому минулого року в Київську область з Білорусі вдерлися 70 тис росіян — генерал Павлюк

У лютому минулого року в Київську область з Білорусі вдерлися 70 тис росіян — генерал Павлюк
Джерело:  online.ua

24 лютого 2022 року з території Білорусі до Київської області вторглися 70 тисяч росіян і 7 тисяч бронемашин. Вони змогли подолати 115 км, проте не змогли дійти до Києва, оскільки Сили оборони зупинили конвой російських бензовозів.

Джерело: РБК-Україна

Як українські війська обороняли Київ

Перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів, що російський конвой довжиною у 64 км, який рухався у бік Києва, на початку зупинив спеціалізований бойовий підрозділ лише з 30 спецпризначенців.

Вони виводили з ладу або нищили перші три машини, а потім атакували конвой. Оскільки він став довшим і більш закоркованим, наші військові здійснювали руйнування мостів.

Павлюк розповів, що початковий план росіян з захоплення Києва був розрахований на короткострокову операцію тривалістю в 3-5 діб.

Подібний план був використаний СРСР в Угорщині в 1956-му, Чехословаччині в 1968-му та в Афганістані у 1979 році.

Таким чином противник планував висадити десант на аеродромах Гостомель і Васильків, знищити українську ППО, пункти управління військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії та обʼєкти критичної інфраструктури.

Далі планувалося захоплення урядового кварталу Києва та ліквідація українського керівництва.

Найважливіша перемога ЗСУ під час оборони Києва

За словами Павлюка, перемога українських військ під Макаровим та Мощуном лягла в основу поразки росіян. Завдяки цьому провалився штурм Києва.

Мощунська битва стала однією з найважливіших битв оборони Києва. Під час стрімкого просування окупаційні війська взяли під контроль Чорнобиль, Іванків, Димер та Бородянку і підійшли впритул до Бучі. Після того, як вони зайняли рубіж Буча-Гостомель, 5 березня, підрозділи 76-ої ДШД та 98-ої ПДД були направлені на форсування річки Ірпінь в районі селища Мощун.

Павлюк розповів, що українські війська заблокували росіян з двох боків, обстрілювали з важкої артилерії місця переправ і зосередження російських військ.

Таким чином Сили оборони відтіснили окупантів до річки Ірпінь, а 21 березня повністю звільнили село Мощун від російських загарбників.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?