Влада Німеччини вирішила піти на зустріч Україні і погодилася провести консультації з офіційним Києвом з питання "Північного потоку-2", які ініціювала команда українського лідера Володимира Зеленського. Ці консультації дадуть шанс Україні досягти конкретних гарантій після запуску скандального російського газогону.
Джерело: пресслужба ОПУ
Як повідомили на Банковій, про консультації по Північному потоку-2 домовилися заступник голови Офісу Президента України Ігор Жовква і уповноважений з питань Східної Європи МЗС ФРН Маттіас Люттенберг. Жовква, зокрема, ще раз озвучив представнику Німеччини позицію України по ПП-2 і пов'язаних з його запуском загрозах безпеці для нашої держави.
"Зі свого боку уповноважений МЗС ФРН повідомив про готовність німецької сторони до проведення консультацій по "Північному потоку - 2", які ініціювала наша держава. Ігор Жовква також наголосив на неприпустимості будь-яких ініціатив щодо відновлення діалогу ЄС - Росія на найвищому рівні до повної деокупації всіх українських територій ", - повідомили в ОПУ.
Відзначається, що Жовква і Люттенберг також обговорили ситуацію на Донбасі, Кримський саміт і євроатлантичний курс України. Представник МЗС ФРН запевнив українську сторону в незмінній підтримці Берліна теріторіальної цілісності і суверенітету України. Люттенберг запевнив, що Німеччина буде брати участь в Кримському саміті на високому політичному рівні.
"Були обговорені питання європейської інтеграції України, можливість підписання двосторонньої декларації з європейської перспективи нашої держави. Маттіас Люттенберг наголосив на важливості виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Він також погодився з необхідністю продовження діалогу сторін по реалізації євроінтеграційного курсу нашої держави", - озвучили підсумки переговорів на Банковій.
Що просить Україну в обмін на запуск Північного потоку-2
Українська влада вважає, що прийнятною компенсацією і гарантією для офіційного Києва після запуску Північного потоку-2 міг би стати пакет енергетичних рішень. Йдеться про гарантії об'ємів транзиту газу через Україну і продовження тристороннього контракту, гарантії безпеки щодо територіальної цілісності і суверенітету України, а також виконання зобов'язань Євросоюзу щодо інтеграції ринків газу та електрики відповідно до Угоди про асоціацію.
Заради цих гарантій Україна офіційно ініціювала консультації з Єврокомісією і ФРН по Північному потоку-2. В ЄС вважають цю вимогу сміливою і правильною, оскільки вона дасть можливість не тільки наполягати на санкціях, які зможуть заблокувати запуск ПП-2, а й дозволить вимагати більш високої компенсації або більше певних гарантій.
Що обіцяють США і Німеччина Україні після запуску Північного потоку-2
Деталі угоди США і Німеччини по ПП-2 озвучили 21 липня. За її умовами, зокрема, Штати зобов'язалися не відновлювати і не вводити нові санкції проти газопроводу, а також гарантували збільшення інвестицій, спрямованих на підтримку енергоефективності та енергобезпеки України.
Німеччина зобов'язалася вживати заходів на національному та європейському рівні, включаючи санкції, якщо Росія буде використовувати енергію в якості зброї або почне подальші агресивні дії проти України.
Також в угоді США і Німеччини окрему увагу приділено ситуації на Донбасі. В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських угод.
Читайте також: