У Міненерго визнали серйозні проблеми з запасами вугілля в Україні
Категорія
Економіка
Дата публікації

У Міненерго визнали серйозні проблеми з запасами вугілля в Україні

У Міненерго визнали серйозні проблеми з запасами вугілля в Україні
Джерело:  online.ua

Згідно з даними Міненерго, українські ТЕС і ТЕЦ станом на жовтень мають в чотири рази нижчі запаси вугілля, ніж того вимагає норма. План відомства на 2021 рік передбачав, що обсяг видобутку вугілля має становити 2 мільйони 971 тисячу тонн. Натомість зараз запаси склали лише 701 тисячу тонн.  Минулого року запаси вугілля склали 2 мільйони 648 тисяч тонн. Позаминулого року - 1 мільйон 809 тисяч.

Джерело: пресцентр Міненерго

Перехід до осінньо-зимового опалювального сезону

В Україні опалювальний сезон традиційно починався 15 жовтня. Але після 2019 року ввели нові правила, згідно з якими початок сезону залежатиме від погодних умов. Місцеві адміністрації можуть приймати рішення про початок опалювального сезону і відповідний перехід до постачання тепла у помешкання населення лише після трьох діб температури нижче 8 градусів у регіоні.

Фото - mpe.kmu.gov.ua/

Низка експертів вважає, що, зважаючи на недостатні запаси вугілля на складах ТЕС, країна може надміру узалежнитися від імпорту з Росії та Білорусі.
Наразі Україна імпортує з Росії аж 60% вугілля. До прикладу, зі США – лише 20%. Замикає трійку лідерів з імпорту Казахстан - 12%.

Наприкінці минулого тижня міністр енергетики Герман Галущенко заявив про те, що Кабмін планує покрити дефіцит вугілля за рахунок його імпорту.

Місячний та річний тарифи на газ

Зважаючи на протести проти суттєвого підвищення тарифів, які сколихнули країну на початку цього року, в Україні паралельно зі звичними місячними тарифами, запровадили ще й річний. Нагадаємо, у січні на акції протесту вийшли жителі Харкова, Полтави, Кривого Рогу та Миколаєва.
Тепер українці можуть обирати для себе більш вигідну ціну.
• Річний тариф – фіксована ціна щомісяця до 30 квітня 2022 року. На річний тариф населення перевели автоматично. Вартість кубометру газу у різних постачальників коливається від 7,80 гривні до 13,50 гривні.
• Місячний тариф – ціна змінюється кожного місяця. Цей тариф діє для тих українців, котрі відмовилися від річної фіксованої пропозиції. У жовтні ціна кубометру газу у різних постачальників варіюється від 7,99 гривні до 31,06 гривні.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?