Українці зможуть отримати близько 2 тисяч гривень компенсації на комуналку у випадку попереднього оформлення субсидії. За даними Міністерства соціальної політики, цього сезону на згадану допомогу претендують 2,5 млн домогосподарств.
Джерело: Мінсоцполітики
Громадяни можуть самостійно дізнатися статус про призначення субсидії і розрахувати її розмір, не виходячи з дому, онлайн. Необхідна для цього функціє діє на державному порталі Мінсоцполітики.
У меню зліва потрібно вибрати:
область України
населений пункт
вулицю
номер будинку
номер квартири
Багатодітні, прийомні сім’ї, а також дитячі будинки сімейного типу можуть розраховувати на субсидії в розмірі до 10 тисяч гривень. Для цього членам родини потрібно звернутися з відповідним проханням на отримання державної допомоги до представника територіальної громади або ЦНАП або органу соцзахисту населення. Також звернення можна оформити, надіславши у Мінсоцполітики необхідні документи, або просто заповнивши необхідні дані для ідентифікації на сайті відомства онлайн.
Хто залишиться без субсидії
Умови отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг дозволяють далеко не кожній українській родині полегшити фінансове становище за допомогою компенсації від держави. Так, перешкодою для отримання субсидії можуть стати придбання нового автомобіля, банківський депозит і навіть покупка на суму понад 50 тисяч гривень. Також залишитися без виплат з боку держави можуть ті, 15% від сукупного доходу яких вистачає на те, щоб платити за комуналку в межах соціальних нормативів.
"При спрощенні програми житлових субсидій частину інформації ми отримуємо без людини, не потрібно приносити довідки про доходи тощо. Це все отримуємо в режимі автоматичного обміну. За результатами того, що людина задекларувала, ця інформація перевіряється державними реєстрами. Наприклад, людина говорить , що не має автомобіля, ми їй віримо і призначаємо субсидію", - розповів заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.
Однак вся інформація, яку надав субсидіант, ретельно перевіряється. В основному йдеться про перевірку реєстрів рухомого і нерухомого майна. У випадку виявлення бодай однієї з умов, за яких субсидія не надається, її не тільки припиняють виплачувати, передбачено також повернення громадянином всіх отриманих раніше субсидіальних коштів.
Читайте також:
Європейська комісія погодила другий транш макрофіну, але з нюансом — Нацбанк;
У Мінфіні уточнили, що буде з держборгом України у майбутньому: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.
В пріоритеті медики, військові та ветерани: Марченко представив у Раді проєкт держбюджету-2022.