У МОН пояснили, як будуть працювати школи і дитячі садки в "жовтій" зоні
Категорія
Україна
Дата публікації

У МОН пояснили, як будуть працювати школи і дитячі садки в "жовтій" зоні

У МОН пояснили, як будуть працювати школи і дитячі садки в "жовтій" зоні
Джерело:  online.ua

Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти у зв’язку з завтрашнім переходом у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на території України. Керівник Міносвіти Сергій Шкарлет зазначив, що у випадку, коли в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися дистанційно. 

Джерело: МОН

Перелік згаданих документів складається з:

 • жовтого COVID-сертифіката, який підтверджує щеплення однією дозою дводозної вакцини

 • зеленого COVID-сертифіката, який підтверджує повну вакцинацію

 • міжнародного свідоцтва про вакцинацію

 • довідки 063/о, що видається лікарем який проводив щеплення, після щеплення однією дозою дводозної вакцини)

 • COVID-сертифіката про одужання.

Правила роботи навчальних закладів в "жовтій" зоні (інфографіка - МОН)

Якщо з вищезазначеного переліку мають бодай один документ більше 80% персоналу навчального закладу, то відвідування закладів освіти буде дозволено. Насамперед, йдеться про здобувачів освіти в середніх школах та університетах.

Що стосується дитячих садочків, початкових класів і спецшкіл, то тут запроваджені дещо інші правила. Зважаючи на те, що тривале дистанційне навчання для найменших оцінюється педагогами як таке, що може нанести непоновлюваних втрат у навчанні, вищезгадані вимоги у відомстві дещо скоригували.

“За моєю ініціативою та за підтримки Уряду сьогодні були внесені відповідні зміни до постанови КМУ:

 • умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу НЕ поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;

 • такий «виняток» діятиме під час «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки” – зазначив міністр.

“Жовта” зона епіднебезпеки

Крім згаданої характеристики особливостей жовтої зони епідемічної небезпеки у навчальних закладах, є ще низка умов діяльності інших закладів.

 • кількість людей у кінозалах не повинна перевищувати 50% від загальної кількості місць

 • на одній доріжці басейнів має перебувати не більше, ніж чотири людини для індивідуальних занять або шість осіб для груп

 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв. метрів;

 • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів більш ніж з однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів)

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?