У Міністерстві охорони здоров'я допустили, що для студентів, які претендують на проживання в гуртожитках, можуть ввести певні епідемічні обмеження - для заселення може стати необхідною вакцинація проти коронавірусу.
Джерело: Укрінформ
За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, наразі готується до публікації офіційна позиція міністерства з приводу норм, якими регулюватиметься поселення студентів у гуртожитках. Він додав, що краще мати щеплення, аніж проводити два тижні на самоізоляції.
Експерти МОЗ наразі обробляють різні плюси, мінуси, ризики й алгоритми щодо впровадження відповідних опцій.
“Ми розуміємо, що в гуртожитках не завжди перебувають 100% люди віком від 18 років. В той же час вакцинація у нас – від 18 років. Ми розуміємо певні обмеження вакцинації, які стосуються підлітків до 18 років, яких неможливо провакцинувати”, _ наголосив Кузін.
Він уточнив, саме такі моменти наразі мають бути опрацьованими.
“Незабаром ми вийдемо з офіційною позицією, яким чином це будемо впроваджувати. Думаю, що ми дамо перехідний період: або така норма буде запроваджуватися з листопада, або – з грудня”, - додав санітарний лікар.
Він звернув увагу на рекомендацію прямо від МОЗ до студентів - отримати необхідні щеплення для захисту від інфекції у новому навчальному року.
“Один випадок інфікування в гуртожитку – це, по суті, самоізоляція для усіх мешканців і на 14 днів. Невже краще жити в зачиненому гуртожитку 14 днів, ніж зробити два щеплення і бути захищеним?” - резюмував Кузін.
Вакцинація в Україні
Вакцинальна кампанія від COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Станом на середину серпня вже зроблено понад 7 мільйонів щеплень.
В Україні щеплення роблять наступними вакцинами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech;
Moderna.
До кінця року влада планує вакцинувати понад 50% населення. У МОЗ також запевняють, що всі вакцини, які використовуються в Україні, високо ефективні від штаму коронавірусу "Дельта", який стрімко поширюється по країні та більш небезпечний, ніж штам "Альфа".
Читайте також:
В Україні планують послабити карантин для вакцинованих — які будуть привілеї;
МОЗ оприлюднило нові рекомендації про щеплення вакциною CoronaVac;
МОЗ відповіло, де можна отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію.