У Міністерстві охорони здоров’я уточнили частку побічних ефектів від антикоронавірусних вакцин від початку кампанії з масової імунізації в Україні.
Джерело: Радіо Свобода
За словами головного санітарного лікаря держави Віктора Ляшка, відповідна частка сягає лише 0,22% від загальної кількості проведених щеплень.
Він зауважив, погіршення стану здоров’я упродовж місяця після проведеної імунізації оцінюють як збіг з часом вакцинації.
В цілому станом на середину травня по всій Україні провели понад 900 тисяч щеплень. Кампанія з вакцинації почалася 24 лютого. Днем напередодні цієї дати українська сторона отримала партію препарату Covishield обсягом 500 тисяч доз.
Близько 1000 повідомлень МОЗ зареєструвало стосовно згаданої вакцини - AstraZeneca, виготовленої на потужностях фармацевтичної індустрії Індії.
Водночас за вакцинами CoronaVac та Pfizer зареєстровано лише по 7 подібних випадків на кожну. Використання AstroZeneca з Південної Кореї супроводжувалося виявленням 177 відповідних інцидентів.
Заступник міністра охорони здоров’я уточнив, що найчастіше в Україні реєстрували в цілому поширені побічні реакції - біль у місці щеплення, почервоніння, алергічна реакція, головний біль чи короткотривале підвищення температури.
Вакцинація в Україні
Напередодні голова уряду Денис Шмигаль оголосив, що на вихідних в Україні будуть робити щеплення усім охочим, які встали в електронну чергу.
“Починаємо такі процеси в суботу-неділю в кабінетах щеплення. В суботу-неділю у нас є незадіяні потужності в кабінетах щеплення... Це вакцини за межами ініціативи COVAX. Партії за COVAX використовуються виключно за національним планом, це вимога ініціативи. Вакцини, які придбала держава, будуть використані на вакцинацію всіх охочих”, - підкреслив він.
Пізніше його слова спростував Віктор Ляшко. Він стверджує, що на вікендах будуть вакцинувати виключно тих з черги, хто належить до груп ризику — це приблизно майже 30 тисяч осіб.
Читайте також:
У МОЗ хочуть з'ясувати точну кількість українців, що перехворіли на COVID-19;
Ляшко спростував щеплення від COVID-19 всіх охочих через чергу в Дії;
Всесвітній банк допоможе Україні з антикоронавірусною вакцинацією.