На тлі адаптивного карантину в Україні та окремих так званих локдаунів у регіонах Міністерство охорони здоров’я не обговорює введення сценарію з комендантською годиною.
Джерело: Україна 24
За словами міністра Максима Степанова, таке рішення неможливо реалізувати навіть суто з технічної точки зору.
“Ми ніколи не вели таких розмов. Введення комендантської години, якщо говорити навіть суто юридично, можливе, тільки якщо на території країни буде введено надзвичайний стан. Там є відповідний механізм введення цього надзвичайного стану, погодження, відповідно, Верховною Радою, затвердження президентом, після чого можуть бути введені такі заходи”, - наголосив політик.
Він стверджує, що на рівні міністерства позитивно оцінюють результати карантинних обмежень, які чинні.
“У нас зараз 11 областей знаходяться в адаптивному карантині. Виходячи з ситуації, яка у нас є, з нашої стратегії, ви можете бачити ефективність нашого плану адаптивного карантину, тому що вірус розвивається по регіонах, областях. Спочатку була Івано-Франківська область, Чернівецька область, потім почали доєднуватися інші області, але водночас стабілізується ситуація в перших двох. Тут є інша річ: все, що нам потрібно — щоб дотримувалися тих карантинних обмежень, які є. Коли в Києві червоний рівень епідбезпеки й водночас проходять ярмарки – це неприпустимо”, - пояснив Степанов.
Раніше він наголошував, що у МОЗ не бачать за потрібне оголошувати про тотальний локдаун по всій Україні централізовано.
Що говорять про комендантську годину в Україні
Нещодавно низка українських медіа проінформувала про існування ініціативи з комендантською годиною у Міністерстві внутрішніх справ. Журналісти посилалися на слова власних джерел у відомстві.
Пізніше медіа уточнили, що, згідно з джерелами, комендантську годину все ж таки не вводитимуть.
Читайте також:
МОЗ звинуватило владу Одеси у маніпуляції коронавірусною статистикою;
Укрзалізниця уточнила порядок руху потягів на тлі локдауну в Києві;
Українські науковці спрогнозували, коли хвиля коронавірусу почне вщухати.