У Міністерстві охорони здоров’я уточнили власну офіційну позицію з приводу ідеї щодо третього щеплення вакциною проти коронавірусу COVID-19.
Джерело: 24 канал
За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, в Україні можуть імплементувати подібні процедури, які можуть бути необхідними у випадку ревакцинації - підсилення імунного захисту людини після певними періоду після щеплень.
Водночас посадовець нагадав, що міжнародна наукова спільнота станом на липень 2021 року не дійшла спільного висновку про те, в яких умовах людині варто робити щеплення третьою дозою вакцини. Експерти МОЗ вивчають відповідне питання для ймовірного використання ідеї в майбутньому.
Кузін уточнив, існують два сценарії повторної вакцинації проти коронавірусу.
бустерна стратегія передбачає введення третьої дози через пів року після того, як буде здійснена повна вакцинація;
стратегія ревакцинації через рік після отримання другого щеплення відповідним препаратом.
“Фінального рішення, який сценарій вибрати для повторної вакцинації в Україні, ще не прийнято”, - резюмував санлікар.
Він звернув увагу на вивчення обох варіантів експертами міністерства, тож у майбутньому буде ухвалено рішення щодо вибору стратегії для дотримання.
Раніше у МОЗ допустили обговорення щодо ймовірного поєднання двох вакцин для імунізації проти коронавірусу. Для ревакцинації таким чином пацієнти зможуть згодом обирати той препарат, який буде наявним в Україні чи окремому регіоні.
Згідно з дослідженням Оксфордського університету, введення третьої дози вакцини через понад 6 місяців після другого шотувиявилося надзвичайно позитивним.
Передбачається, що антитіла, які формує в організмі людини AstraZeneca, були наявними навіть після року, який пройшов з моменту введення препарату в організм. Таким чином, доцільніше буде проводити ревакцинацію щороку.
Читайте також: