Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про те, якими літніми фруктами можна нормалізувати та покращити стан свого організму. Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook в.о. міністра, це можна зробити, регулярно вживаючи шовковицю, вишні та черешню.
За словами Супрун, шовковиця – це аж ніяк не сміття під ногами, а дуже корисна та поживна ягода, багата на клітковину. Те саме стосується й вишні – це не просто начинка для пирогів чи сировина для наливки, а ефективне снодійне.
Шовковиця не тільки багата на розчинну і нерозчинну клітковину, але й менш калорійна, ніж яблучний сік чи молоко. Якщо людина їсть щось солодке – їй необхідно подбати про споживання клітковини. Тоді рівень цукру не зростатиме так стрімко. Чорна і червона шовковиця багаті на поліфеноли, які потрібні для здоров’я судин та захисту молекул організму від пошкодження вільними радикалами.
За хімічним складом шовковиця нагадує червоне вино і каву. У ній багато заліза та калію і вітамінів С, К та Е. Ця ягода нормалізує ліпідний профіль крові та зменшує ймовірність атеросклерозу. Також шовковиця покращує рівень цукру, захищає нейрони від ішемічного стресу та має певну протипухлинну дію. Щоб відчути результат, слід принаймні 6 тижнів їсти по 45 грамів шовковиці.
У свою чергу, вишні та черешні запобігають деформації кісткової тканини в дітей з ожирінням, і ці кісточкові радять їсти всім дітям. Антоціани вишень – пігменти, що роблять її червоною – пригнічують ферменти циклоокисгенази так само, як ацетилсаліцилова кислота. Тобто вишні мають протизапальну дію і можуть зменшувати больовий синдром.
Уляна Супрун радить їсти вишні та черешні перед сном. Завдяки високому вмісту мелатоніну вони покращують сон.
«Якщо вишні, черешні чи шовковиця ростуть у вас на подвір’ї, просто помийте руки з милом, перш ніж вийти на полювання за мелатоніном та антоціанами. Якщо ви купуєте фрукти, неодмінно мийте їх. Після фруктів варто прополоскати рота водою, щоб змити кислоту», – розповіла Супрун.
Нагадаємо, що раніше виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я розповіла, кому в Україні хочуть дозволити вживання канабісу.