За 13 років Україна не отримала позитивної реакції на свої наміри вступити до Північноатлантичного альянсу. Але офіційний Київ продовжить добиватися членства в НАТО.
Джерело: DW
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадав, що союзники ще в 2008 році в Бухаресті підтримали прагнення Києва, проте ніякої позитивної реакції на це поки що не було.
"Обидві перспективи - євроатлантичного та європейського членства - давно вже повинні були бути надані. І я б хотів нагадати, що, наприклад, коли мова заходить про НАТО на саміті в Бухаресті в 2008 році союзники дали обіцянки. Минуло вже 13 років, і наш президент повторив наші наміри досягти цього. Поки ми не чули позитивної реакції. Але, як ви знаєте, ми прагнемо до членства, так що будемо продовжувати наполягати на цьому ", - пояснив Кулеба ситуацію зі вступом України в НАТО.
Глава українського МЗС також підкреслив, що держсекретар США Ентоні Блінкен, коли приїжджав до Києва, не давав обіцянок, що Україна в 2021 або 2022 року стане членом НАТО. Але він запевнив українську владу, що Сполучені Штати вірні рішенням 2008 року, в яких сказано, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу.
Чому НАТО не приймає Україну
Офіційну заявку на приєднання до Альянсу український уряд направив ще в 2008 році, але партнером Північноатлантичного блоку визнали Україну тільки в 2020 році. В Альянсі висунули умову Києву провести низку важливих реформ щодо функціонування оборонних структур, боротьби проти корупції та інших галузей, щоб в України з'явився шанс потрапити до лав країн Північноатлантичного альянсу.
Почесний член Атлантичної Ради і колишні заступник Генерального секретаря Альянсу Олександр Вершбоу днями відверто зізнався, що не тільки реформи стоять на шляху України в НАТО. Він пояснив, що члени-країни НАТО не поспішають надавати Україні членство в Альянсі, оскільки бояться спровокувати нову агресію з боку команди глави Кремля Володимира Путіна.
Читайте також: