Європейська комісія оновила список країн зеленої зони, яким ЄС відкрив кордони. Україна не увійшла до оновленого списку, але сподівається, що вільний в'їзд українцям дозволять вже через два тижні.
Джерело: Інтерфакс-Україна
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко пояснив, що держави-члени ЄС кожні два тижні переглядають перелік третіх країн для вільного в'їзду на територію Євросоюзу. Кордони для третіх країн відкривають на підставі показників за чотирма факторами:
коефіцієнта повідомлень про нові випадки COVID-19 на 100 тис. населення за попередні 14 днів,
кількості тестів за 7 днів,
рівня позитивних тестів,
природи вірусу, зокрема, наявності більш небезпечних штамів.
Ніколенко пояснив, що показники в Україні за період, коли Європейська Комісія здійснювала оцінку, ще перевищували норму.
"Показники в Україні за період, коли Європейська комісія здійснювала оцінку, ще перевищували норму. Тут варто враховувати, що оцінка показників здійснювалася не за останні дні, а за попередні кілька тижнів, коли вони були вище. Оскільки зараз ми все більше наближаємося до встановленої Єврокомісією норми, за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби Представництво України при ЄС взаємодіє з європейською стороною для включення України до згаданого переліку під час його наступного перегляду ", - підкреслив Ніколенко.
Подорожі в Євросоюз - нові правила
З 1 липня в ЄС ввели цифрові COVID-сертифікати для спрощення подорожей в період пандемії коронавіруса. У них міститься інформація про вакцинацію, набутому імунітеті або про негативні тести на наявність COVID-19
Правила про подорожі з ковід-сертифікатами поширюються й на громадян третіх країн, які можуть використовувати національні цифрові сертифікати, які сумісні з цифровою системою ЄС і визнаються за домовленістю такої країни з Єврокомісією.
У МОЗ України запевняють, що український сертифікат буде сумісний з європейськими. Але в ЄС визнають не всі вакцини, які використовують в Україні, тому будуть впускати українців, щеплених "не тією" вакциною - поки не зрозуміло.
Як відомо, з 1 липня ЄС дозволив в'їзд з 11 країн. У цей список увійшли: Канада, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней, Йорданія, Косово, Молдова, Чорногорія, Катар і Саудівська Аравія.
Читайте також: