Екологи Німеччини домоглися блокування "Північного потоку 2". Вони подали позов до суду Гамбурга через непоправну шкоду, яку завдає газопровід морському середовищу Балтійського моря.
Джерело: пресслужба Німецького союзу охорони природи та біорізноманіття ( NABU)
Позов стосується ще незавершеної ділянки трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини. Екологи вже подавали заперечення в Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії, але там їх відхилили.
"Тому єдиний спосіб обмежити збиток Балтійського моря - це подати в суд. У зв'язку з поданою скаргою будівництво Північного потоку-2 в німецькій частині зараз не може бути продовжено", - підкреслили екологи.
В екологічній організації підкреслили, що в позові озвучили масштаб загрози для природи з боку російського газопроводу. За їх підрахунками, "Північний потік-2", зокрема, безпосередньо руйнує середовище проживання на морському дні на площі розміром понад 16 футбольних полів, але загальна зона його негативного впливу більш ніж в десять разів більше.
Будівництво Північного потоку 2 - що відомо
Газопровід Північний потік - 2, по якому команда російського глави Володимира Путіна планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG звертають увагу на те, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб - в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проекті через санкції США. Зараз же і дія дозволу Німеччини на будівництво газопроводу, видана до кінця травня на гілці протяжністю в 16,5 км в німецькій економічній зоні Балтійського моря, призупинена, доки не буде розглянута скарга екологів.
Читайте також: