Національна служба здоров'я України офіційно повідомила, що Соснівська міська лікарня на Львівщині, медики якої оголосили голодування, отримує кошти від НСЗУ, однак у зв'язку із нездатністю правильно ними розпоряджатись та керувати закладом виникли проблеми із виплатою заробітної плати.
Джерело: "УП"
У НСЗУ пояснили, чому медики на Львівщині голодують
"Так, у НСЗУ повідомили, що лікарня отримує кошти за надання чотирьох пакетів послуг. Йдеться про первинну медичну допомогу, тобто сімейних лікарів. І хоча населення міста складає понад 11 тисяч, в лікарні було укладено лише 387 декларацій з сімейними лікарями, що не дозволяє отримувати ще більше коштів від НСЗУ", - йдеться в повідомленні.
Варто також звернути увагу на те, що медики вимагать так званих "ковідних" виплат, однак, за словами представників НСЗУ, лікарня не може надавати стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом, адже немає жодних умов для цього.
Окрім того, наголошується, що лікарня, окрім коштів від НСЗУ, отримує субвенцію - це 658 тисяч грн щомісяця.
В НСЗУ також додають, що витрати на заробітну плату в 2 рази перевищують доходи за надані пацієнтам послуги. У місяць лікарня отримує понад 400 тисяч гривень, а на зарплату лікарям витрачає 824 тисячі.
Згідно з останніми даними, наразі в лікарні працює 83 людини. Середньомісячні витрати на оплату праці на одного працівника – 8 861 грн.
"У лікарні змінювалися керівники, але вони не показали достатньої управлінської спроможності, щоби обрати стратегію розвитку, скласти реалістичний фінансовий план і вивести лікарню з кризи. У закладі не проаналізували реальну потребу у медичних послугах мешканців регіону, не визначили структуру цих послуг, їх кількість. Відповідно не змогли вирішити, що доцільно розвивати і куди вкладати гроші. Середньомісячні витрати закладу на оплату праці - 824 073 грн.. Це 76,8% серед усіх витрат лікарні", - кажуть в НСЗУ.
Читайте також:
В Україні офіційно продовжили карантин до 1 жовтня
Названі симптоми зараження штамом Дельта — вони відрізняються від інших варіантів коронавіруса
Винахідник технології мРНК попередив про небезпеку вакцин від коронавіруса