У партії “Християнсько-демократичний союз” виступили з ініціативою про введення мораторію на будівництво російського газогону “Північний потік-2”. Голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттґен назвав ініціативу альтернативою санкціям окремих країн. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Deutsche Welle.
За його словами, це дозволить влаштувати перерву в процесі будівництва. Нею можна скористатися для переговорів, на яких німецька сторона заспокоюватиме інші західні країни щодо газогону після звинувачень у просуванні кремлівської геополітичної зброї.
Ініціативу про мораторій озвучили на тлі дискусій у Берліні про офіційну реакцію федерального уряду за фактичні репресії проти опозиціонера Олексія Навального та його прихильників у Росії.
Реттґен назвав опозиційного діяча найбільшою загрозою для президента Володимира Путіна, який особисто зацікавлений у розправі з опонентом. Водночас саме Кремль зіграв вирішальну роль у популярності Навального, який намагався протистояти тиску проти себе.
“Якщо він (Путін) відправить його у табір, як зараз це виглядає, він зробить його ще більшим героєм. Але якщо він його відпустить, він (Навальний) вестиме активну опозиційну діяльність… Я думаю, Путін вже втратив молоде покоління”, - додав німецький політик.
Нагадаємо, російська сторона не може добудувати “Північний потік-2” з 2019 року. Передбачалося, що він став би заміною українському транзиту газу, однак проєкт заблокували американські санкції та контракт на транзит продовжили на початку 2020 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, в американському уряді розцінюють газовий проєкт Кремля “Північний потік-2" як загрозу для трансатлантичної безпеки. Державний департамент Сполучених Штатів прямо назвав газогін посиленням впливу Росії на союзників Вашингтона.