За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, за допомогою далекобійних ракет ATACMS та винищувачів F-16 українські військові могли б завдавати ударів по ракетних комплексах та кораблях злочинної армії РФ.
Джерело: Всеукраїнський телемарафон
Що відомо про цілі ЗСУ у разі отримання ATACMS та F-16
Ігнат підкреслив, що Україна не може постійно протидіяти ракетним атакам армії РФ, оскільки Росія виготовляє все нові і нові ракети для атак по Україні.
Речник ПС ЗСУ зазначив, що українським військовим необхідна далекобійна зброя для ураження засобів здійснення ракетних атак по території України, зокрема, з окупованого Криму.
Ігнат додав, що на сьогодні будь-яка точка досяжна для знищення комплексів, якими стріляють вороги по Україні, в тому числі, кораблі ЧФ РФ, які нас атакують.
Він також додав, що Україні потрібна далекобійна зброя, зокрема, ракетні системи ATACMS, бомбардувальники F-16. Він зазначив, що комплекс ATACMS здатний знищувати, перш за все, наземні цілі.
Крім того, щоб його мати, треба мати дані розвідки, треба розуміти, де знаходяться ті системи. щоб знищувати їх ефективно, - пояснює Ігнат.
При цьому додав, що така інформація в Сил оборони є, тому російські берегові ракетні комплекси та кораблі, що стоять у портах, стали б досяжною ціллю для ATACMS.
Коли розпочнуться навчання українських пілотів на F-16
За словами глави Міноборони Олексія Резнікова, навчання українських пілотів на винищувачах F-16 розпочнуться вже в серпні цього року.
Попри це остаточний список країн, де будуть навчання, ще узгоджується.
Резніков підкреслив, що процес навчання триватиме не менше, ніж півроку.
Окрім цього, за словами глави Міноборони, Україні необхідно модернізувати відповідну інфраструктуру для розміщення F-16.
Резніков додав, що за його оптимістичними прогнозами, до весни наступного року пілоти зможуть експлуатувати F-16 у небі над Україною.
Навчання, яке, за словами Резнікова, швидше за все, пройде у Данії та Нідерландах, а також, можливо, у Британії чи Польщі, обов'язково включатиме інтенсивні заняття для технічних фахівців.
Міністр оборони України наголосив, що технічне обслуговування сучасних літаків – це серйозне завдання. Зазначається, що програми навчання можуть бути поділені між країнами, але остаточні плани досі допрацьовуються.
Читайте також:
Міноборони України пригрозило ударами по усім суднам РФ у Чорному морі;
У Кабміні відповіли на погрози Польщі щодо закриття кордону
Британська розвідка дізналася нові дані про вихід РФ зі зернової угоди