У Кабміні відповіли на погрози Польщі щодо закриття кордону
Категорія
Економіка
Дата публікації

У Кабміні відповіли на погрози Польщі щодо закриття кордону

У Кабміні відповіли на погрози Польщі щодо закриття кордону
Джерело:  online.ua

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина після виходу РФ із "зернової угоди" публічно розкритикувала погрози офіційної Варшави щодо закриття кордону для українського зерна.

Джерело:  Ольга Стефанішина

Стефанішина відреагувала на погрози Польщі щодо закриття кордону

Віцепрем’єрка звернула увагу на те, що станом на сьогодні Чорне море заблоковане для українського експорту, а наша країна та міжнародна спільнота знову опинилися на порозі глобальної продовольчої кризи.

А польські урядовці кажуть, що європейські кордони також будуть закриті для українського зерна. Демократія – це коли уряд діє як виконавча влада, а не як передвиборчий штаб, – наголосила Ольга Стефанішина.

Окрім того, вона попросила європейських партнерів офіційного Києва працювати разом задля забезпечення світової продовольчої безпеки та "економічного виживання" України, що означає безперешкодний український експорт до ЄС.

Також має бути передбачений механізм компенсації для українських фермерів, які продовжують працювати в полях, незважаючи на ризик для життя, – зазначила Стефанішина.

Що відомо про ситуацію навколо зернової угоди

Як уже згадувалося раніше, 17 липня офіційна Москва оголосила про свій вихід із "зернової угоди", а також почала погрожувати сторонам, які наважаться на продовження ініціативи без участі РФ.

Окрім того, наголошується, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина разом звернулись до Євросоюзу із вимогою продовжити заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня.

Ба більше, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пригрозив не відкривати кордон із Україною для зернових продуктів після 15 вересня, якщо тоді спливе термін мораторію Єврокомісії на імпорт українського зерна.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?