Президент Росії Володимир Путін і його команда всерйоз стурбовані результатами Кримської платформи, в якій взяли участь 45 країн, готових допомогти офіційному Києву повернути окупований Крим. Кремль особливо обурений позицією турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана, який активно підтримує команду Володимира Зеленського в боротьбі за український півострів.
Джерело: ТАСС
Спікер Кремля Дмитро Пєсков в черговий раз попередив президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, що його підтримка і захист України може погано скінчитися.
"Ми не сприймаємо таку позицію наших турецьких колег, ми готові далі роз'яснювати турецьким колегам реальний стан справ. Російсько-турецькі відносини в цілому носять партнерський характер. Причому не просто декларативний, а який грунтується на міцному фундаменті. Але це не означає, що ці відносини вільні від суттєвих розбіжностей. Кримське питання - одна з таких розбіжностей ", - заявив Пєсков.
Прессекретар Путіна назвав участь Туреччини в Кримській платформі "недружнім кроком" щодо Росії, які ретельно фіксує офіційна Москва. Він публічно дав зрозуміти, що команда Путіна зробить все відповідні висновки і відповість на них належним чином.
Кремль загрожує всім країнам за участь у Кримській платформи
Істерика Кремля з приводу Кримської платформи поширюється не тільки на Туреччину. У Путіна вже натякали про готовність затвердити "покарання" для союзників України - аж до арешту активи і заборони на в'їзд на територію РФ. Тепер же Кремль вирішив активно діяти.
"Ми вважаємо, що будь-які розбіжності потрібно вирішувати шляхом діалогу, тому ми готові до діалогу, готові роз'яснювати реальний стан справ, готові роз'яснювати ті помилки, яких вдаються багато країн щодо Криму", - заявляє Пєсков.
Що вирішили на Кримській платформі
За підсумками історичного саміту Кримська платформа, який відбувся 23 серпня в Києві і в якому взяли участь 46 іноземних делегацій, була прийнята спільна декларація. У документі зазначено, що Росія є окупантом Криму - вперше на міжнародному рівні.
У декларації зафіксовано наступне:
невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією;
зобов'язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії в разі подальшої агресії проти України;
об'єднання зусиль усіх країн-учасниць платформи для зміцнення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.
Читайте також: