Команда російського президента Володимира Путіна категорично проти пропозиції глави української делегації в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кравчука перенести переговори контактної групи по Донбасу з Мінська. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що не Кравчуку вирішувати, в якому форматі буде працювати переговорний механізм.
Джерело: ТАСС
Лавров вимагає припинити "демонізувати" офіційний Мінськ і самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Що стосується перенесення переговорів, то Лавров зухвало огризнувся на адресу Кравчука і дав зрозуміти, що команда Путіна не погодиться на переговори по Донбасу ні в якому іншому місці.
"Що стосується заяви пана Кравчука, в принципі, він, звичайно, глава делегації, але не йому вирішувати, як буде далі працювати Контактна група. Контактна група створена в контексті пакету документів, який був схвалений на саміті в Мінську в лютому 2015 року та потім затверджений резолюцією РБ ООН ", - відповів Лавров на пропозицію Кравчука.
Російський міністр також вважає, що теми з примусовою посадкою літака Ryanair режимом Лукашенка під приводом мінування і питання врегулювання в Донбасі не перетинаються. І попередив, що якщо Україна продовжить наполягати на перенесенні переговорів по Донбасу з Мінська, то Москва розцінить це як привід "ухилитися" від виконання своїх зобов'язань по Мінським домовленостями. Правда, Лавров забув згадати, що команда Путіна, яка також підписала цей документ, його і зовсім не читала, оскільки жодного взятого на себе зобов'язання за весь час так і не виконала.
"Я б все ж таки не плутав сюжети, якщо, звичайно, українська сторона не хоче знайти який-небудь привід, щоб ухилитися остаточно від виконання своїх обов'язків. Сподіваюся, Франція і Німеччина, як співавтори Мінських домовленостей, не дозволять це зробити", - поставив Лавров точку в питанні перенесення переговорів по Донбасу з Мінська.
Що пропонує Кравчук
Голова делегації Києва Леонід Кравчук вважає, що після інциденту з посадкою літака Ryanair в Мінську і блокуванням авіасполучення з Білоруссю учасники ТКГ не зможуть проводити засідання оффлайн в Мінську. Він пропонує для зустрічей контактної групи знайти новий нейтральний майданчик.
З цією пропозицією українська сторона буде звертатися до всіх учасників переговорного процесу. Перш за все звернення адресують представникам ОБСЄ.
Читайте також: