Лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, якого суд відправив під цілодобовий домашній арешт до 9 липня у справі про держзраду і порушенні правил ведення війни, не братиме участі в засіданнях Верховної Ради і в голосуваннях. Але він не втратить статус народного депутата і, найімовірніше, й зарплату.
Джерело: брифінг спікера ВРУ Дмитро Разумкова
Говорячи про арешт Медведчука і його роботу в якості народного депутата, Разумков згадав ситуацію з Надією Савченко, яка, перебуваючи у в'язниці, продовжувала бать нардепом.
"Якщо він знаходиться під домашнім арештом, то в залі Верховної Ради він брати участь не зможе, тому що це буде порушенням умов обмежень, прийнятих судом. А по роботі в комітеті мені важко відповісти, але він продовжує бути народним депутатом, так, як було, наприклад, з Савченко - вона перебувала у в'язниці, але продовжувала бути народним депутатом ", - пояснив Разумков.
Голова парламенту припустив, що всі інші свої повноваження Медведчук може виконувати, якщо суд йому це не заборонить, і навіть якщо він опиниться у в'язниці, то статус нардепа за ним залишиться.
Говорячи про те, чи будуть Медведчуку платити зарплату нардепа, голова ВРУ пояснив, що нарахування заробітної плати прямо пов'язане з голосуванням в залі Ради. Але, за словами Разумкова, є підстави, які від цього звільняють - наприклад, відрядження, хвороба. Тому він не виключає, що рішення суду про домашній арешт може бути поважною причиною пропуску Медведчуком голосувань, що дозволить йому продовжувати отримувати зарплату.
"В даному випадку я не готовий відповісти, чи є рішення суду такою підставою. Але за логікою речей, напевно, є", - зазначив Разумков.
Коротко про справу Медведчука
11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедиктова підписала повідомлення про підозру двом депутатам - Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.
Їх підозрюють в державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.
У правоохоронних органах є докази, що Медведчук безпосередньо причетний до діяльності, спрямованої на підрив економічної безпеки України, і незаконній передачі Росії відомостей, що містять державну таємницю - мова йде про повідомленні спецслужбам РФ секретних даних про розташування прихованого військового підрозділу ЗСУ.
Медведчука та його соратника Козака підозрюють у скоєнні кримінальних злочинів за статтями ч. 1 ст. 111 і ч. 1 ст. 438 ( "Державна зрада" і "Порушення законів та звичаїв війни»). Їм загрожує до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.
13 травня суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня.