Група нардепів у Верховній Раді запропонувала законадавчо закріпити пріоритети щодо звільнення Криму від окупації Росією та заборону на будь-які територіальні поступки Кремлю.
Джерело: проект постанови
Що відомо про законопроєкт щодо заборони територіальних поступок Росії
Проєкт постанови має назву "Про заяву Верховної Ради України щодо пріоритетних напрямів державної політики України у сфері деокупації, реінтеграції та відновлення Автономної Республіки Крим та міста Севастополя".
Його зареєстрували 18 серпня, а одним з авторів є спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Законопроєкт законодавчо закріплює неприпустимість припинення розв'язаної Росією злочинної війни проти України шляхом територіальних поступок.
Пріоритетним залишається відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів, включно з територією окупованого Росією Криму.
ПІдгрунтям для припинення конфлікту має стати запропонована президентом України Володимиром Зеленським "Формула миру".
Що буде з Кримом після деокупації
Законопроєкт вимагає виведення Чорноморського флоту РФ з території Криму на умовах надання гарантій безпеки.
З території України мають бути виведені всі підконтрольні Росії збройні формування.
Росіяни, які з 2014 року незаконно проживають на території Криму, мають покинути територію півострова.
Також законопроєкт забороняє визнання громадянства РФ в мешканців окупованих Росією територій України.
Громадян України, які співпрацювали з окупаційною владою, проте не скоювали тяжких злочинів, можуть звільнити від кримінальної відповідальності.
Законопроєкт також визначає відновлення українських органів влади на території окупаваного Криму шляхом утворення військових та військово-цивільних адміністрацій, тимчасових органів державної влади, а роботу представницьких органів та органів місцевого самоврядування відновлять після проведення виборів.
Міжнародна Кримська платформа має стати майданчиком гарантування безпеки в Азово-Чорноморському регіоні загалом, для сприяння деокупації Криму та відновленню територіальної цілісності України.
Крім того, законопроєкт має норми щодо відновлення діяльності незалежних медіа та громадських об'єднань у звільненому Криму, української системи освіти та захисту прав корінних народів України, зокрема, кримських татар.
Читайте також:
Чому Кремль відкладає оголошення мобілізації в Росії — відповідь Піонтковського;
Російські військові визнають нездатність перемогти Україну у війні;
Що змусить Путіна сісти за стіл переговорів з Україною — пояснення The Hill