У Раді розкритикували санкції РНБО проти контрабандистів
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді розкритикували санкції РНБО проти контрабандистів

У Раді розкритикували санкції РНБО проти контрабандистів
Джерело:  online.ua

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розкритикував нові санкції РНБО, спрямовані на боротьбу з контрабандою. Він вважає, що обмежувальні заходи потрібно вводити після рішення суду.

Джерело: Україна 24

Спікер парламенту вважає санкції коректними по відношенню до іноземних суб'єктів господарської діяльності, які завдають шкоди українській економіці. Але щодо громадян України, на думку Разумкова, потрібно діяти жорсткіше.

"На мій погляд, якщо ми вводимо в відношенні їх якісь санкції, то це повинно бути вже за результатами затримання, вручення підозри, можливо, вже рішення суду", - озвучив свою позицію щодо санкцій Разумков.

Він сподівається, що вже в найближчі дні з'являться рішення суду по особам, які потрапили в новий список санкцій. Разумков вважає, що контабандисти повинні понести кримінальну відповідальність за свою діяльність.

Хто потрапив під санкції РНБО

Напередодні президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію санкції РНБО проти контрабандистів, затверджені 2 квітня. Під санкції потрапили:

  1. Альперін Вадим Олександрович

  2. Бокало Іван Васильович

  3. Дідух Володимир Степанович

  4. Єрімічук Олександр Володимирович

  5. Кравченко Олександр Миколайович

  6. Кушнір Юрій Радулович

  7. Пересоляк Валерій Іванович

  8. Фірманюк Орест Ігорович

  9. Чудаков Олександр Леонідович

  10. Шерман Віктор Бенедиктович

Також, згідно з рішенням РНБО, санкції були застосовані до 79 компаній. Обмеження введені, зокрема, проти Росспівробітництва, російської компанії "Волга-Дніпро", підприємств оборонної та авіаційної промисловості, а також низки інших компаній з РФ.

Що передбачають санкції

Персональні санкції проти контрабандистів, які, за словами Зеленського, завдали збитки України в розмірі мінімум 300 млрд гривень, передбачають блокування активів і обмеження права розпоряджатися майном.

Також санкційні заходи передбачають:

  • обмеження торгових операцій;

  • обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;

  • запобігання виведення капіталів за межі України

  • зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань;

  • анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;

  • заборону на участь в приватизації, оренди державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;

  • заборону або обмеження заходження іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти, і повітряні судів в повітряний простір України або здійснення посадки на території України;

  • повну або часткову заборону на здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції відповідно до цього Закону;

  • заборону на видачу дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;

  • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?