У Раді визначилися з законом Зеленського про олігархів
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді визначилися з законом Зеленського про олігархів

У Раді визначилися з законом Зеленського про олігархів
Джерело:  online.ua

30 червня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки прийняв рішення по законопроєкту президента Володимира Зеленського про олігархів. Парламент розгляне його 1 липня на позачерговому засіданні.

Джерело: трансляція засідання комітету в Facebook

Профільний комітет рекомендував Раді прийняти президентський законопроєкт про деолігархізацію за основу. Також рекомендовано скоротити термін його підготовки до розгляду в другому читанні. Таке рішення підтримали 9 членів комітету - проти виступили четверо, ще 1 утримався.

Коли розглянуть законопроєкт про олігархів

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання 1 липня позачергового засідання парламенту на вимогу президента Володимира Зеленського, де розглядатимуть низку законопроєктів, зокрема, про олігархів. Воно розпочнеться о 16:00.

У парламентській фракція "Слуга народу" раніше говорили, що хотіли б прийняти законопроєкт про олігархів до кінця сесії. В цілому закон, як вважають в команді Зеленського, можливо вдасться прийняти тільки восени через велику кількість правок.

Закон про олігархів

Зеленський вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)" 2 червня. У цьому документі прописаний принцип визначення олігархів і норми, що регулюють їх діяльність в Україні.

Законопроєкт передбачає, що рішення про визнання людини олігархом буде приймати РНБО на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету, а також створення відкритого Реєстру осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів), який також буде вести апарат РНБО.

Якщо людину визнають олігархом, йому заборонять:

  • робити внески (прямо або опосередковано через інших осіб) для підтримки політичних партій відповідно до закону України "Про політичні партії в Україні";

  • бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

У законопроєкті також наведено перелік публічних службовців, яких будуть зобов'язані подавати декларації про контакти (зустріч і розмову, в тому числі онлайн, будь-якого змісту) з олігархом або його представником.

Закон планують ввести в дію через шість місяців з дня набрання чинності на 10 років.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?