Уряді Данії, Фінляндії та Швеції виступили з одночасним рішенням про тимчасову зупинку вакцинації препаратом Moderna - перш за все це стосується молодих людей, однак у рішеннях є відмінності між країнами.
Джерело: Reuters
За оприлюдненими даними, фінська влада тимчасово зупинила вакцинацію “Модерною” для чоловіків молодше 30 років. Це пов’язано з повідомленнями про рідкісні побічні ефекти - ймовірність розвитку міокардиту.
Згідно з уточненням директора Фінського інституту охорони здоров’я Міки Салмінена, влада натомість проводити вакцинацію препаратом Pfizer.
“Скандинавське дослідження за участі Фінляндії, Швеції, Данії продемонструвало, що чоловіки у віці до 30 років, які отримують Moderna Spikevax, мають трохи більший ризик розвитку міокардиту у порівнянні з іншими”, - наголосив експерт.
Своєю чергою у Швеції та Данії представники державної системи охорони здоров’я напередодні анонсували паузу у використанні вакцини Moderna для щеплення молодих людей і дітей. Вони у цьому рішенні послалися на згадане дослідження, яке поки що не оприлюднили у повному обсязі.
У норвезькому уряді оголосили, що будуть рекомендувати молодим чоловіками до 30 років користуватися радше вакциною Pfizer.
Передбачається, що повністю підсумки дослідження з цього приводу опублікують вже наступними тижнями. Уряди скандинавських країн уточнили, що відповідні дані було надіслано до Європейського агентства з лікарських засобів.
Проблеми з вакцинами від коронавірусу
У США напередодні провели дослідження з приводу шкідливості третьої бустерної дози вакцин Pfizer та Moderna.
Згідно з результатами дослідження, проведеного серед 22 тисяч осіб, які отримали додаткову, третю дозу вакцин Pfizer і Moderna та взяли участь в обстеженнях, найбільше скарг надходило щодо незначних проявів. До таких науковці віднесли почервоніння в місці щеплення, набряк і біль.
Системні реакції організму після проведення щеплення за третім разом проявлялись рідше. В основному у вигляді болю в животі чи в м’язах, загальної слабкості чи діареї. Таких випадків було навіть менше, ніж після другої дози.
Читайте також: