У Сполучених Штатах допустили повну відмову від антикоронавірусної вакцини AstraZeneca, навіть якщо її використання дозволять офіційні регулятори країни.
Джерело: Голос Америки
За словами головного лікаря-інфекціоніста Ентоні Фаучі, американський уряд наразі володіє такою кількістю контрактів з виробниками, що кількості доз буде достатньо для ймовірної другої вакцинації восени.
Директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань пояснив, долю препарату AstraZeneca у США ще не вирішено.
“Це ще не вирішено. Я вважаю, що, з огляду на договірні відносини, які у нас є з низкою компаній, у нас є досить вакцин для виконання всіх наших завдань, не звертаючись до AstraZeneca”, - наголосив Фаучі.
Нещодавно американська влада звернула увагу на недостатність даних про випробування згаданої вакцини, які надавала безпосередньо компанія-розробник.
Головний інфекціоніст зауважив, “якщо подивитися на кількість (доз), яку ми збираємося отримати... від J & J, від Novavax, від Moderna, якщо ми укладемо контракти (з цими компаніями) на більшу кількість доз, цілком ймовірно, що ми зможемо впоратися з будь-яким стрімким зростанням (захворюваності)”.
Що не так з вакциною AstraZeneca
У 2021 році препарат шведсько-британської компанії та Оксфордського університету зіткнувся з критикою. Його використання у багатьох країнах пов’язали з рідкісним порушенням зсідання крові, що провокувало виникнення тромбів та навіть смерті.
Через це на рівні Євросоюзу щеплення вакциною AstraZeneca поставили на паузу, аби дослідити відповідний зв’язок. Згодом європейські фахівці не знайшли прямої залежності між препаратом і тромбами, тож використання поновили.
Утім, окремі країни — наприклад, скандинавські разом з Фінляндією — не поверталися так швидко до використання AstraZeneca через додаткові сумніви.
Читайте також:
Президентка Молдови Санду назвала ганьбою скандал з вакцинацією;
У МОЗ оголосили про нову партію вакцини Pfizer, що надійде в Україну;
Названі терміни запуску платної вакцинації від коронавірусу в Україні.