21-річній дівчині з Львівщини зробили у США унікальну операцію на щелепі, імплантувавши туди фрагмент кістки з її власної ноги.
Джерело: Львівська обласа дитяча клініка Охматдит
У США зробили унікальну операцію дівчині зі Львівщини
Анна із Самбора наразі навчається в університеті. При народженні їй діагностували злоякісну пухлину щелепи – тератому.
У перекладі з грецької – чудовисько. І це справді так, адже вона містить у собі дуже різні тканини - волосся, зуби і злоякісний процес загрожує життю. Чудовисько маленької Ані було велике - аж 20 см!, – кажуть у лікарні.
На четвертий день після народження дівчинку прооперували. Пухлину довелося видаляти разом з половиною нижньої щелепи, тому що іншого способу лікування немає.
Дитині було важко смоктати, дихати та їсти.
У 9 років дівчинці зробили реконструктивну операцію. Професор Бернар Паві закрив дефект власними тканинами дитини, отриманими з дев’ятого ребра, його зафіксували титановими елементами. Утім, це було короткочасне рішення.
Імплантат виконував свою функцію, але кістка має здатність розсмоктуватися і проблема повернулася. Знову труднощі з їжею, знову проявився косметичний дефект, – розповідають у медзакладі.
Однак Аня змогла вступити до університету на бюджет та намагалася вести звичайний спосіб життя: вивчала англійську та будувала плани на майбутнє.
Дівчина вирішила лікуватися у "Охматдиті"
У березні 2023 року до львівського "Охматдиту" завітала команда хірургів зі США, яка проконсультувала понад 100 дітей, 20 з яких прооперували. Аня також потрапила на консультацію спеціалістів.
Після обстежень американо-українська команда запропонувала Ані складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Однак у Львові не було обладнання для такого втручання, а перевозити його до України під час війни – ризиковано.
Пацієнтку, її тата та її лікарку Христину Пограничну запросили до американського штату Техас, де виконали операцію.
Читайте також:
Науковці знайшли простий спосіб зниження ризику алергії
Чому відмова від сніданку є шкідливою для здоров’я — пояснення вчених
Науковці оцінили вплив сну на тривалість життя людини